پسری هستم 17 ساله و معتاد به این عمل زشت اینقده توبه کردم بازم نتونستم کمکم کنید. حجره مجازی ( پاسخ به شبهات )
تماس با ما   درباره ما   طرح سوال   حمایت از ما  

  امروز شمسی

امام حسين (عليه السلام) : شما را به كتاب خدا و سنت پيامبرش دعوت مي كنم، همانا سنت پيامبر مرده و بدعت ، زنده شده است.
  احکام  احکام   آخرالزمان  آخرالزمان   زنان  زنان   جهان بینی  جهان بینی   پرونده نقد  پرونده نقد   مشاوره  مشاوره   عکس نوشته  عکس نوشته   خودارضائی  خودارضائی   قرآن  قرآن   بسم الله  بسم الله  
  مطالب برگزيده
میخوام بپرسم حد اصرار بر دعا چیه؟ و اینکه من براورده نشدن حاجتم رو گردن قسمت میندازم چقدر درسته؟
علت های انکار معاد چیست؟
چه باید کرد که از چشم چرانی و خود نمایی زنان جلوگیری کرد؟
زنای ذهن به چه معناست؟
اگر کسی قرضی بدهد آیا می تواند پولش را مطابق روز بگیرد؟
ولايت مطلقه فقيه برداشت فقهى آيت الله خمينى از يك مساله اسلامى است و برخى با آن مخالفند از جمله در معاصرين آيت الله خويى آيت الله شريعتمدارى آيت الله
من از شوهرم سرد شدم. چند بار تو گوشيش پيامايي از ابراز علاقه ديدم هشت ماه كه حامله ام كارم شده گريه ...
سريال در حاشيه بخاطر انتقاد كاملا صحيح ولي طنز از پزشكان حتي در مرحله پخش متوقف شود ولي رستاخيز قبل از اكران هم متوقف نشد.
تشيع زوري يعني برگزاري هفته دفاع مقدس هفته دولت ...دهه فجر و.. كه بعد از انقلاب بوده بدعت نيست ولي مراسم حضرت محسن بدعت است؟
چه نوع عقایدی اگر با عقیده ی ما درتضاد باشند قابل احترام اند؟
انگيزه واسه زندگي كردن ندارم؟ دارم به زور زندگی میکنم باورت میشه؟
بدون آرايش و با حفظ رعايت حجاب و مسائل اسلامي از خانه بيرون مي روم با اين حال مادرم در موردم سختگيري مي كند.
لطفا توصيه هاى عملى و كاربردى كه در رابطه با فرزند آورى وجود دارد بيان كنيد البته به طور مختصر و مفيد.
سوء ظن نسبت به همسری که تمایل جنسی بالایی دارد

  آخرين مطالب
مي خواستم در مورد قانون جذب كه همه جا هم ازش صحبت مي شه نظرتون رو بدونم ايا قبول داشتنش شرك است؟
پسری هستم 17 ساله و معتاد به این عمل زشت اینقده توبه کردم بازم نتونستم کمکم کنید.
برای نزديكتر شدن به امام زمان(عج) باید چکار کنیم؟
داستانهايى كه در كتب و روی منابر از ديدار علما و متقيان با امام زمان نقل مى شود اعتبار دارد؟
برای دیدار با امام عصر چه روشهایی وجود دارد.
با توجه به شرایط اقلیمی عربستان محال است ماجرای اصحاب ابرهه رخ داده باشد.پاسخ های غیر شعاری بدهید.
دعاى اصلى فرج امام زمان (عج) كدام است؟ آيا بايد آن را ايستاده بخوانيم يا نه؟
چگونه اعتقاد به منجى و مهدويت را در دانش آموزان تقويت كنيم؟
آیا امام زمان علیه السلام دین جدیدی را برای مردم می آورند؟
منظور از حوريان بهشتي دقيقا به چه معناست؟آيا واقعا انها زن هستند و با مردان همبستر مي شوند؟ يعني جنسيت دارند؟
  پربيننده ترين مطالب


  ارسال مطلب به ما : چاپ

پسری هستم 17 ساله و معتاد به این عمل زشت اینقده توبه کردم بازم نتونستم کمکم کنید.

همین دغدغه و نگرانی های شما نسبت به خطاها و سستی ها بیانگر لطف الهی است که شامل حالتان شده پس از این فرصت طلایی کمال استفاده را نمایید،از خداوند متعال عاجزانه کمک بخواهید و برای تقویت هرچه بیشتر اراده تلاش کنید و از چیزهایی که باعث تضعیف اراده و روحیه ناامیدی میشود جدا دوری نمایید....

  

سوال: سلام پسري هستم 17 ساله و معتاد به اين عمل زشت اينقده توبه كردمم بازم نتونستم الانم داشتم فيلم مستهجن از سايتاي س..ميديدم كه الكي سرچ كردم خودازضايي كليپ شما رو ديدم در اپارات و سريع فيلتر شكنمو خاموش كردمو پاك كردمو فرار كردم رفتم اب زدم صورتم گريه كردم با كليپتون قسمت اخرش ولي بازم ميدونم شيطون مياد سراغم من نمازام هيچوقت قضا نشده يعني به محض اذون نمازمو ميخونم انگشت شمارت قضا بشن كه مثلا بعد بخونم حتي توي مسابقات احكامم مقام استاني اوردم و در كنكور پارسال شكست خوردم چكار كنم؟؟؟؟؟؟؟ترك كنم امسال پشت كنكوريم برگردم سر درسم موفق شم احساس ميكنم مغزم پوك شده همه ميگن خوب فيلم نبين عكس نبين اينكار نكن خب اينا رو كه ميدونم چجووور؟؟؟؟؟؟؟؟؟كمكم كنيد

 

پاسخ: افتخار اين سایت اين است كه با نوجوانان پاكي مثل شما در ارتباط است نوجواناني كه يا گناه نمي كنند و يا خدايي ناكرده اگر گناهي هم مرتكب شوند زود به فكر توبه و جبران گناه مي افتند. خودارضايي يك عادت مضر و يك گناه است و فردي كه به آن گرفتار مي شود متاسفانه دچار عوارضي مي شود كه اين عوارض براي هر نوجوان خصوصا نوجواني كه اهل درس و مطالعه است بسيار زيانبار مي باشد و ما تشخيص به موقع و پي گيري درمان آن را به شما تبريك مي گوييم. پرسشگر گرامي؛ اگر كسي واقعا از گناهان گذشته توبه كند و بنده ومطيع خدا شود حتما مورد بخشش الهي خواهد بود.

پرسشگر گرامي، اين گونه نگراني ها و اندوه ها نسبت به خطاها و سستي ها بيانگر لطف خداوند و عنايت او به شما است و اين مطلبي است كه بسيار قابل توجه مي باشد. حسرت بر اعمال بد و نادرست گذشته و اندوهگين بودن به خاطر آن امري مطلوب و پسنديده است به شرطي كه از حد و اندازه تجاوز نكند. هدف از ندامت و پشيماني از برنامه ها و كارهاي گذشته و غصه دار بودن به خاطر آنها اين است كه چنين اشتباهي در آينده تكرار نگردد و خطاها و كاستي هاي گذشته را با عزم و اراده اي مستحكم در آينده جبران نماييم و با عبرت آموزي از گذشته و دستيابي به عوامل خطاهاي گذشته، راه آينده را با استواري و صلابت بپيماييم و به سعادت حقيقي در دنيا و آخرت نائل گرديم. ولي اگر غصه و تأسف و اندوه برگذشته، افق آينده را در نظر ما تيره و تار سازد و پاي رفتن و حركت ما را سست نمايد اين دور شدن از هدف و تسليم دوام شيطان شدن و از چاله به چاه افتادن است.


 پرسشگر محترم بايد خدا را شاكر باشيد كه متوجه اشتباهتان شده ايد و از انجام اين كار پشيمان هستيد. همين پشيماني و پي بردن به اشتباه است كه شما را به سمت درمان اين مشكل مي كشاند. اين نشان از طينت پاك شما دارد كه با وجود اين گرفتاري توانسته ايد اين احساس را در خودتان حفظ كنيد. قدر اين روحيه را بدانيد و در جهت حفظ و تقويت آن تلاش كنيد كه حتماً موفق خواهيد شد.

پرسشگر گرامي همانطور كه مي دانيد انسان جاير الخطاست و وقوع خطا در زندگي انسان امري قابل پيش بيني است. به هر حال خطايي در زندگي شما اتفاق افتاده است. بايد سعي كنيد با گذشته خداحافظي كنيد و براي اينده برنامه ريزي كنيد. البته انسان زماني كه مرتكب گناه مي شود، دچار عذاب وجدان مي شود، اين عذاب وجدان كاملا طبيعي است اما نبايد به حدي باشد كه انسان را آنقدر نااميد كند تا از فعاليت و تلاش براي جبران گذشته بازدارد. شيطان براي اينكه انسان را از حركت بازدارد، سعي مي كند دائما گناهان گذشته را جلو چشمان او نمايان كند تا فرد را از حركت در مسير بندگي خداوند باز دارد. بايد مراقب اين دام شيطان باشيد، اميد خود ر ازا دست ندهيد و براي حركت در مسير بندگي آماده باشيد. گرچه در گذشته مرتكب خطا شده ايد اما بايد به ياد داشته باشيد كه نمي تواند و نبايد در گذشته خود به سر ببرد بلكه بايد از گذشته براي ساختن آينده كمك بگيرد. به جاي اينكه هميشه گذشته تاريك را در جلو چشمان خود ترسيم كنيد از آن درس بگيريد و براي ساختن آينده تلاش كنيد.

 پرسشگر گرامي براي ترك اين عادت خانمانسوز بايد وقت بگذاريد وگرنه عوارض جبران ناپذيري را براي شما به همراه دارد.

 براي ترك اين عادت به توضيحات ذيل توجه كنيد:

 مهمترين و بهترين راه حل براي غلبه بر مشكل خودارضايي آن است كه اراده خود را در مقابل اين گناه و گناهان ديگر تقويت نماييد. براي تقويت هر چه بيش تر اراده ، به فوايد و آثار آن و نتيجه اي كه به دست خواهيد آورد، نيز به اهميت آن و آيندة روشني كه با تقويت اراده خواهيد داشت ، بايد بينديشيد .تمركز فكر در اين مسايل و توجه كردن به پاداش عظيم اخروي و رضايت خدا در ترك گناه و استمنا ، قدرت اراده وشوق و انگيزه كار را چند برابر مي كند . پرسشگر گرامي براي اينكه بتوانيد در تصميم خود مصمم و پايدار باشيد بايد از هرگونه تلقين منفي خودداري كرد هيچ وقت نگوييد كه من به اين گناه عادت كرده ام و نمي توانم آن را كنار بگذارم.اين افكار را به كلي كنار بگذاريد خيلي ها بودند كه به گناهاني بدتر از گناه شما مبتلا بودند ولي با عزمي راسخ و با توبه اي واقعي مسير زندگي خود را عوض كردند . پس اين را هميشه با خود تكرار كنيد كه من توانايي اين را دارم هر گناهي را كنار بگذارم. براي ترك موارد زير را در نظر بگيريد:
تنظيم برنامه خواب: خواب و استراحت كافى و نظام مند علاوه بر جهات درمانى اش، داراى ابعاد پيش گيرانه اى نيز هست و در سلامت انسان نقش مهمى ايفا مى كند. نظام مند بودن خواب تأثير خوبى در پيش گيرى از انحرافات دارد. اگر بتوانيد ترتيبى انخاذ نماييد كه اوايل شب به رخت خواب برويد و صبح زود از جاى خود بلند شويد، بسيار مفيد است; بخصوص اگر پس از خستگى و تلاش روزانه به رخت خواب برويد. طبيعى است كه اگر شما با خستگى به رخت خواب نرويد، به ناچار مدت زمانى را در بستر بيدار خواهيد ماند تا به تدريج، به خواب رويد و چون افكار و انديشه هاى شهوانى و تحريك آميز معمولا در اين مواقع به سراغشما مى آيند، نوعى تنظيم خواب و استراحت منظّم براى شما، ضرورت دارد. بدين روى، بهتر است شما در ميانه روز و يا بعد از ظهرها، حتى المقدور نخوابيد تا در اثر تلاش ها و فعاليت هاى روزانه، شب را زودتر و بهتر به استراحت بپردازيد. دماى اتاق خوابتان نبايد زياد گرم باشد و بهتر است با باز كردن پنجره اى، ضمن استفاده از هواى آزاد و مناسب، تهويه اتاق صورت گيرد.

كيفيت خواب: كيفيت خواب و بستر خواب مى تواند در تحريكات بدنى و جنسى تأثير داشته باشد.سعى كنيد به پشت بخوابيد و از دمرو (به صورت) خوابيدن اجتناب نماييد. شما بايد عادت كنيد به پشت بخوابيد، در رخت خواب بسيار گرم و نرم نخوابيد (در جاى معمولى بخوابيد); زيرا رخت خواب گرم و نرم و به رو خوابيدن از جمله عوامل تحريك و انحراف جنسى است. وحتي سعي كنيد با وضو بخوابيد، به سمت قبله بخوابيد، به محاسبه اعمالتان بپردازيد و...

استحمام: حمام يكي از جاهايي است كه تحريك جنسي و تبعات بعدي آن در آن جا فراهم است. چون در زمان حمام رفتن، شخص تنهاست و يكي از علل خودارضايي، تنهايي است. بعضي از اشخاص به بهانه تميزي و يا به علت داشتن وسواس، وقت زيادي را در حمام مي گذرانند كه بسيار غلط است، بهتر است براي حمام رفتن، به نكات زير توجه نماييد و آنها را به كار ببنديد:

1- مدت حمام تا جايي كه ممكن است كوتاه باشد و در صورت امكان از15 دقيقه بيشتر نشود

2- در حمام به طور كامل عريان نشويد و لباس زير را تا لحظه آخر بر تن داشته باشيد

3- از دست ورزي و بازي كردن با اعضاي بدن، به ويژه ناحيه آلت تناسلي خودداري نماييد.

4- به هيچ عنوان به بدن خود، به ويژه ناحيه آلت تناسلي نگاه نكنيد، (نه به طور مستقيم و نه در آينه)

5- زود زود اقدام به ازاله ي موهاي زايد نكنيد ودر صورت نياز به از بين بردن موهاي زائد بدن، به جاي تيغ از پودرهاي¬بهداشتي موبر استفاده نماييد. همچنين سعي كنيد به هيچ وجه در جايي ولو براي چند دقيقه تنها نمانيد.

 

شناسايي زمان خودارضايي: وقتي كه شما بفهميد چه موقع به سراغ اين كار ميرويد ،ميتوانيد با برنامه ريزي جلوي آن را بگيريد. تقويت اراده: تا زماني كه خودتان واقعا نخواهيد و تصميم قطعي براي ترك آن نگيريد ميتوان با قاطعيت گفت درمان امكان ندارد.ولي اگر خودتان بخواهيد و اراده كنيد ميتوانيد بر هر مانعي غلبه كنيد.گاهي اوقات افراد تمام راه هاي پيشگيري را ميروند ولي اراده شان براي ترك خودارضايي ضعيف است.آنقدر اراده شان ضعيف شده كه نميتوانند تصميم جدي براي ترك بگيرند شايد تصميم بگيرند ولي تصميم را عملي نميكنند و نميتوانند به آخر برسانند.پس شما بايد اراده تان را قوي كنيد.

براي تقويت اراده راهكارهاي زير را به شما پيشنهاد ميكنم:

1- تلقين جملاتي كه به شما انرزي مثبت بدهد.سعي كنيد اين جملات را در ذهنتان مرور كنيد.جملاتي مثل بايد موفق شوم، هيچ چيز نميتواند اراده من را متزلزل كند، من اراده لازم را براي كارهايم دارم و...

 2- از پراكنده كاري و آشفتگي در كارهايتان پرهيز كنيد.پس بايد به كارهايتان انسجام دهيد و سعي كنيد كارهايي كه بر عهده ميگيريد ناتمام رها نكنيد

 3- هرگز در كارها نااميد نشويد و تا جايي كه ميتوانيد تلاش كنيد.

 4- ترك گناه و مخالفت با وسوسه هاي شيطان است . سعي كنيد به عادت هاي بد ، نه بگوييد.

 5- هر روز سعي كنيد چند آيه قرآن همراه با ترجمه بخوانيد و هميشه به خدا توكل كنيد.

 6- از شكست خوردن نترسيد و بدانيد كه هر شكست پلي به سوي موفقيت و پيروزي است.

 7- سعي كنيد كارهايي را كه بر عهده مي گيريد، ناتمام رها نكنيد و آن ها را تا رسيدن به نتيجه مطلوب ادامه دهد. كارهاي نيمه تمام باعث مي شوند، فرد خودش را انساني بي اراده و يا داراي ضعف اراده تصور كند و ديگر قدرت برعهده گرفتن فعاليت ها و مسؤوليت هاي مختلف را نداشته باشد. قبل از انجام هر كاري كمي درباره آن كار و توانايي ها و استعدادهاي خودش بيانديشيد و اگر توانايي اتمام آن كار را نداريد، از اول آن را بر عهده نگيرد.

 8- پس از تدبير و مشورت از عواقب تصميم هاي خود هراسناك نباشد و به خدا توكل كند و در تمام امور از او كمك بخواهد.

 9- باور كنيد همانند ديگر انسان ها از توانمندي هاي بسيار برخوردار است و از ديگران كمتر نيستيد. فراموش نكنيد نقاط قوت انسان از نقاط ضعفش بيشتر است و نبايد خود را دست كم بگيرد. تصميم خوب در پرتو تكيه بر قوت ها، جبران ضعف ها و احساس توانمندي ها شكل مي گيرد.

 10- مدتي برنامه ريزي و تصميمات خود را با فردي ذي صلاح در ميان بگذارد و از وي بخواهد مراقب باشد تا در او دودلي پيش نيايد و همچنين اجراي تصميماتش را به تأخير نياندازد.

 11- با كساني كه روحيه و اراده اي قوي دارند دوست شويد تا اراده شما نيز قوي گردد.

 12- تصميمات به جا و پر ارزش گذشته خودش را به ياد آوريد و توجّه كنيد كه چون گذشته براي انجام دادن كارهاي مهم آمادگي داريد.

 13- با تصميم هاي آسان در كارهاي ساده، به تدريج خود باوري و توانمندي را در خويش پديد آوريد و راه را براي تصميم گيري در امور پيچيده و مشكل هموار سازيد.

 14- سرگذشت افراد سخت كوش و با اراده را مطالعه نماييد. - تشويق و تنبيه خود: تشويق بايد چيزي باشد كه به شما انگيزه بدهد.شما بايد به خود بگوييد اگر يك ماه اين كار را انجام ندادم خودم را تشويق ميكنم.دفعه بعد زمان پاك بودنتان را بيشتر كنيد و بگوييد اگر2ماه پاك بودم خودم را تشويق ميكنم و همينطور دفعات پاك بودن را زيادتر كنيد. تنبيهي كه براي خود انتخاب ميكنيدبايد قدرت بازدارندگي بالايي داشته باشد، به طوري كه اگر خواستيد خودارضايي كنيد تلخي تنبيه به ذهنتان بيايد و همين امر مانعي در برابر خودارضايي شود.البته تنبيه و تشويق نبايد به گونه اي باشد كه شما از انجام آن ناتوان باشيد و كم كم از كارايي بيفتيد.و نوع تنبيه و تشويق در افراد متفاوت است. - توجه به ارزش و اهميت انسان: اگر شما به ارزش و منزلت خود پي ببريد و بدانيد كه خدا براي چه هدفي شما را آفريده و شما داراي چه مقامي هستيد ، كمتر دست به اين كار ميزنيد. - اجتناب از تنهايى: شما بايد سعى كنيد تا مدتى طولانى، در مكان هاى خلوت و تنها سپرى نكنيد زيرا تنهايى، خود عامل مهمى براى تحريك خودارضايى و زمينه ساز ارتكاب اين عمل است. بنابراين بيشتر سعي كنيد در محيط صميمي خانواده قرار بگيريد. ***
 پرسشگر گرامي به راهكارهاي جهت كاهش شهوت و ترك خودارضايي توجه كنيد:

 1. برخي داروهاي گياهي در كاهش غريزه جنسي تأثير زيادي دارند، مثل سداب كه گياهي است داراي برگ هاي ريز و باريك ،ولي بسيار بد بو كه به يوناني فيجن و در شمال ايران (تنكابن و مناطق ديلمان)پيم ناميده مي¬شود. عصاره و جوشانده برگ آن ميل شود. نام اين گياه در لغت نامه دهخدا آمده كه مي¬توانيد اطلاعات بيش¬تر را از آن بگيريد. البته براي تعيين مقدار آن حتما بايد با پزشك مشورت شود.

 2. ازغذاهايي كه طبع سرد دارند مثل عدس، لبنيات به خصوص ماست،و سبزي به ويژه كاهو و كلم زياد استفاده كنيد.

 3. از خوردن مواد غذايي انرژي زا و محرك كه طبيعت گرم دارند،مانند:عسل ،خرما،پياز،موز، ارده شيره ،قاووت،سير،تخم مرغ،فلفل و انواع ادويه جات، گردو،پسته و... پرهيز كنيد يا به حداقل برسانيد.

4.يكي ديگر از راه هاي كنترل غريزة جنسي، دوري از پرخوري است. از اين رو در روايات اسلامي از روزه داري به عنوان عامل تعديل غريزه جنسي ياد شده است.

 5. پيامبر اكرم(صلی الله علیه وآله) مي فرمايد: « روزه گرفتن براي كنترل شهوت مفيد است».

 6 . اطراف آلت تناسلي را از موهاي زايد صاف نكنيد ،مگر آن كه بلند شدن موها ضرر داشته باشد .در اين صورت به جاي تيغ از نوره استفاده كنيد .

 7. فرد مبتلا سعى كند به هنگام خواب شكمش بيش از حد معمول پر نباشد.

 8. از شنيدن و خواندن مباحث و مطالب جنسى و حتى شوخى هاى جنسى و تحريك كننده جدا پرهيز كند.

9. از خوردن مواد غذايى كه محرك است مانند: خرما، پياز، فلفل، تخم مرغ، گوشت قرمز، غذاهاى پرچرب، حتى المقدور اجتناب و به ميزان ضرورت اكتفا كند.

 10. قبل از خواب حتما مثانه خود را تخليه نمايد.

 11. از نوشيدن افراط گونه آب و مايعات پرهيز كند (به خصوص شب ها و قبل از خوابيدن).

 12. هيچ گاه بدن عريان خود را در آينه نگاه نكند.

 13. از دست ورزى اندام جنسى خود اجتناب كند و در هيچ شرايطى دست ورزى نكند.

 14. هرگز به رو نخوابد. هنگام خواب سر و دست ها از زير پتو ولحاف بيرون باشد.

15. به منظور تخليه انرژى زايد بدن به طور منظم و زياد ورزش كند.

16. هيچ گاه بيكار نباشد، براى اوقات فراغت خود برنامه داشته باشد و آن را با مطالعه، ورزش, عبادت و... پر كند.

 17. هفته اى يكى دو روز روزه مستحبى بگيرد و اگر توان آن را ندارد و يا شرايط روزه گرفتن مهيا نيست حداقل ميزان صرف غذا را كاهش و فاصله هر وعده غذا را افزايش و تعداد دفعات غذا را كاهش دهد و به حداقل خوراك اكتفا كند.

 18. با نامحرم رفتار متكبرانه داشته باشد و از سخنان ملايمت آميز با آنها خوددارى كرده واز نرمى در كلام با آنها اجتناب ورزد.

 19. هيچ گاه با نامحرم و جنس مخالف در مكان خلوت و دور از نگاه ديگران باقى نماند، حتى براى آموزش و...

20. قرآن زياد بخواند و درباره معانى آيات آن فكر كند. **

نكات پاياني:

 1. موقعيت هايي كه شما را بيشتر تحريك مي كند تا چنين برنامه هاي را ببينيد را شناسايي كنيد و آن زمينه ها را از بين ببريد. آيا وقتي بي حوصله هستيد يا وقتي عصباني مي باشيد؟ يا وقتي دلتان شكسته؟ خسته يا احساس تنهايي مي كنيد؟

2. اوقات خالي خود را با برنامه هاي مفيد پر كنيد؛ به گونه اى كه اصولاً مجال ديدن آن فيلم ها را نداشته باشيد.

 3. تلاش كنيد تنها و بيكار نمانيد، بويژه شبها.

 4. تهيه فهرستي از فعاليت هاي جايگزين براي تان مفيد است. به تناوب ديدن اين گونه فيلمها را با ديگر سرگرمي ها و مشغوليت هاي جذاب كه قبلا انجام مي شدند جايگزين كنيد.

 5. فيلم هاى سالم و جذاب ديگرى در صورت امكان تهيه و آنها را در معرض قرار دهيد. فيلم هاى سينمايى، فيلم هاى علمى بسيار شيرين، راز بقا، مناظر تاريخى و طبيعى دلكش و جذابى كه بتدريج ايشان را از فيلم هاى مبتذل منصرف سازد.

 6. يك عادت تازه و مورد علاقه اي را شروع كرده تا جايگزين عادت به هرزه بيني شود. مثلا رمان زيبايي بخوانيد يا به ورزش با دوستان برويد.

 7. اگر رايانه يا تلويزيون در اتاق شخصي يا در محل مجزا قرار دارد، انتقال آن به مكاني مثل آشپزخانه، اتاق ناهارخوري، هال يا هر مكاني در منزل كه براحتي بتوان آن را مشاهده كرد مي تواند به شما كمك كند و حتي مي توانيد براي مدتي از شخصي ديگر بخواهيد در كنار شما باشند، و شما از اينترنت استفاده كنيد.

 8 . به حداقل رساندن تماس هاي بي دليل وغير موجه با اشياء يا افرادي كه شما بيشتر توسط آنها دچار آسيب مي شويد و زمينه هاي فساد جنسي را در شما تقويت مي كنند. مثلاً براي مدتها شما با خود اين تصميم را بگيريد كه با كامپيوتر يا اينترنت وصل نشويد- در صورت امكان- و يا در حد ضرورت از آن استفاده كنيد، كه اين تصميم، خويشتنداري را وهمچنين اراده را در شما تقويت خواهد كرد.

 9. چون تصميم ترك عادتي را داريد كه با آن انس گرفته ايد، لذا ساعتي را كه با خود خلوت مي كرده ايد، ممكن است نفس در آن موقع شما را وسوسه كند و شما باز دنبال اينترنت برويد، تا دوباره دچار مشكلات شويد، اما با به كارگيري روش جايگزيني، زماني كه نفس شما را به عادت قبلي سوق مي دهد، به جاي اينكه به سراق اينترنت برويد، مثلا برنامه تلويزيون مي بينيد، يا كتابهاي مفيد مطالعه مي كنيد، و يا هرچيز مفيدي كه جايگزين آن وقت شود انتخاب مي كنيد.

 10. رفتارها و صفات ناپسندي كه انسان در خود ايجاد كرده است را بايد با تكرار، تمرين و رياضت از وجود خويش پاك كنيد. اين نوشتار را با اين جمله به پايان مي بريم كه بزرگان گفته اند: «نفس را مشغول بدار وگرنه او تو را به خود مشغول خواهد ساخت». موفق باشيد. باز هم با ما سخن بگوييد.

 شناسه : 484    مشاهده : 3462    انتشار : 26/8/1394        آرشيو روش های ترک        آرشيو همه مطالب


   نظرات کاربران :

  majid : 5/9/1394
1
7
سلام عرض میکتم به شما و دوستانتون خیلی خوب بود ان شا الله خدا به همه ما عفت و غیرت عنایت فرماید باتشکر از سایت خوبتون


نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

صفحه نخست  |  جستجو  |  تماس با ما  |  درباره ما  |  طرح سوال  |  حمایت از ما

قرآن   |    خودارضائی  |    عکس نوشته    |    مشاوره  |    پرونده نقد    |    جهان بینی   |    زنان   |    آخرالزمان  |   احکام

چقدر خوشحال خواهیم شد اگر به نشر این مطالب بپردازید، البته بدون تغییر در محتوا

ذکر منبع با فضیلت تر است


برنامه نويسی : اصفهان هاست