با توجه به شرایط اقلیمی عربستان محال است ماجرای اصحاب ابرهه رخ داده باشد.پاسخ های غیر شعاری بدهید. حجره مجازی ( پاسخ به شبهات )
تماس با ما   درباره ما   طرح سوال   حمایت از ما  

  امروز شمسی

امام حسين (عليه السلام) : شما را به كتاب خدا و سنت پيامبرش دعوت مي كنم، همانا سنت پيامبر مرده و بدعت ، زنده شده است.
  احکام  احکام   آخرالزمان  آخرالزمان   زنان  زنان   جهان بینی  جهان بینی   پرونده نقد  پرونده نقد   مشاوره  مشاوره   عکس نوشته  عکس نوشته   خودارضائی  خودارضائی   قرآن  قرآن   بسم الله  بسم الله  
  مطالب برگزيده
میخوام بپرسم حد اصرار بر دعا چیه؟ و اینکه من براورده نشدن حاجتم رو گردن قسمت میندازم چقدر درسته؟
علت های انکار معاد چیست؟
چه باید کرد که از چشم چرانی و خود نمایی زنان جلوگیری کرد؟
زنای ذهن به چه معناست؟
اگر کسی قرضی بدهد آیا می تواند پولش را مطابق روز بگیرد؟
ولايت مطلقه فقيه برداشت فقهى آيت الله خمينى از يك مساله اسلامى است و برخى با آن مخالفند از جمله در معاصرين آيت الله خويى آيت الله شريعتمدارى آيت الله
من از شوهرم سرد شدم. چند بار تو گوشيش پيامايي از ابراز علاقه ديدم هشت ماه كه حامله ام كارم شده گريه ...
سريال در حاشيه بخاطر انتقاد كاملا صحيح ولي طنز از پزشكان حتي در مرحله پخش متوقف شود ولي رستاخيز قبل از اكران هم متوقف نشد.
تشيع زوري يعني برگزاري هفته دفاع مقدس هفته دولت ...دهه فجر و.. كه بعد از انقلاب بوده بدعت نيست ولي مراسم حضرت محسن بدعت است؟
چه نوع عقایدی اگر با عقیده ی ما درتضاد باشند قابل احترام اند؟
انگيزه واسه زندگي كردن ندارم؟ دارم به زور زندگی میکنم باورت میشه؟
بدون آرايش و با حفظ رعايت حجاب و مسائل اسلامي از خانه بيرون مي روم با اين حال مادرم در موردم سختگيري مي كند.
لطفا توصيه هاى عملى و كاربردى كه در رابطه با فرزند آورى وجود دارد بيان كنيد البته به طور مختصر و مفيد.
سوء ظن نسبت به همسری که تمایل جنسی بالایی دارد

  آخرين مطالب
مي خواستم در مورد قانون جذب كه همه جا هم ازش صحبت مي شه نظرتون رو بدونم ايا قبول داشتنش شرك است؟
پسری هستم 17 ساله و معتاد به این عمل زشت اینقده توبه کردم بازم نتونستم کمکم کنید.
برای نزديكتر شدن به امام زمان(عج) باید چکار کنیم؟
داستانهايى كه در كتب و روی منابر از ديدار علما و متقيان با امام زمان نقل مى شود اعتبار دارد؟
برای دیدار با امام عصر چه روشهایی وجود دارد.
با توجه به شرایط اقلیمی عربستان محال است ماجرای اصحاب ابرهه رخ داده باشد.پاسخ های غیر شعاری بدهید.
دعاى اصلى فرج امام زمان (عج) كدام است؟ آيا بايد آن را ايستاده بخوانيم يا نه؟
چگونه اعتقاد به منجى و مهدويت را در دانش آموزان تقويت كنيم؟
آیا امام زمان علیه السلام دین جدیدی را برای مردم می آورند؟
منظور از حوريان بهشتي دقيقا به چه معناست؟آيا واقعا انها زن هستند و با مردان همبستر مي شوند؟ يعني جنسيت دارند؟
  پربيننده ترين مطالب


  ارسال مطلب به ما : چاپ

با توجه به شرایط اقلیمی عربستان محال است ماجرای اصحاب ابرهه رخ داده باشد.پاسخ های غیر شعاری بدهید.

هنگامى كه پيغمبر اكرم (صل الله عليه و اله) اين آيات را براى مشركان مكه خواند احدى آن را انكار نكرد! هر گاه مطلب مشكوكى بود لا اقل گروهى اعتراض مى كردند، و اعتراض آنها مانند ساير اعتراض هايشان در تاريخ ثبت مى شد، به خصوص اينكه قرآن با جمله «أَ لَمْ تَرَ » مطلب را ادا كرده است يعني جريان در آن زمان به قدري روشن بود و سر زبانها افتاده بود كه گويا پيامبر آن را ديده بوده است.

   سلام.


لطفا در ابتدا در مورد شرايط زيستي فيل چه نوع هندي و چه آفريقائي آن و نيز شرايط اقليمي و آب و هوائي شبهه جزيره عربستان تحقيق و مطالعه كافي بفرمائيد سپس اقدام به پاسخگوئي عاقلانه و غير شعاري به سوال ذيل بنمائيد .

از آنجائي كه اصول اعتقادات لااقل براي بنده مثل يك ساختمان نيست كه اگر قسمتي از آن خراب شد قابل تعمير باشد بلكه مثل بادكنكي است كه ايجاد كوچكترين سوراخ در آن برابر است با نابودي اصل آن و اين سوال مشخصا حكم سوزني را دارد كه اصل انتساب قرآن به خدا و وحي را تهديد ميكند و اما سوال به اختصار:

با توجه به شرايط زيستي فيل و نيز شرايط اقليمي شبهه جزيره عربستان وجود فيل در هر نقطه از شبهه جزيره عربستان محال عقلي است و امكان سفر چند صد كيلومتري از هر نقطه اين شبهه جزيره به مكه براي فيل كه مستلزم درنورديدن چند صد كيلومتر بيابان سوزان و لم يزرع است محال بوده و اين قصه با هيچ توجيهي قابل باور نبوده به افسانه ميماند تا به واقعيت . فيل روزانه لااقل به صدوپنجاه ليتر آب و هفتاد كيلو علف و ميوه جات تازه نياز دارد . افلا يتدبرون ؟افلا يتفكرون.

دوست عزيز سلام عليكم با سپاس از اينكه اين سایت را به عنوان پشتيبان علمي و معنوي خود برگزيده ايد، و با آرزوي ايامي سرشار از ياد آرامش بخش پروردگار مهربان در پاسخ به چند نكته توجه نماييد :

 ۱-پاسخ شما دوست عزيز ما در يك نگاه گذرا به نقشه عربستان نهفته است و نيازي به تحمل رنجهاي فيل شناسي نيست! لطفا اين نقشه را تهيه فرموده و محل مكه را در آن ببينيد زيرا به صرف خواندن اين مطلب بدون ديدن نقشه يقين قلبي براي شما حاصل نخواهد شد. مكه يك شهر تقريبا ساحلي است و شايد بيست كيلومتر هم با ساحل فاصله نداشته باشد و حدود كشور اتيوپي امروز و حبشه ديروز دقيقا به همسايگي درياي سرخ به عربستان مي رسد و بي شك جابجايي فيل در كشور خودشان كه يكي از حيوانات بومي است كار دشواري نبوده است و سوار كردن فيل به كشتي و پياده كردن آن نيز در نزديكي مكه و تامين غذاي فيل به مدت چند روز در داخل كشتي نيز كار دشواري نبوده است. اين شبهه عملا بي مورد است و زماني وارد بود كه مكه در آن طرف عربستان در نزديكي ايران قرار داشت و سپاه ابرهه مجبور بود براي رسيدن به آن از صحراهاي خشك و بي آب و علف عبور نمايد.۲- ماجراى اصحاب فيل چنان در ميان عرب مسلم بود كه سرآغاز تاريخى براى آنها شد، و قرآن مجيد با تعبير زيباى « ا لم تر (آيا نديدى؟)» آن هم خطاب به پيغمبر اكرم (صل الله عليه و اله) كه در آن زمان نبود و نديد از آن ياد مى كند كه نشانه ديگرى بر مسلم بودن اين ماجرا است.

۳- هنگامى كه پيغمبر اكرم (صل الله عليه و اله) اين آيات را براى مشركان مكه خواند احدى آن را انكار نكرد! هر گاه مطلب مشكوكى بود لا اقل گروهى اعتراض مى كردند، و اعتراض آنها مانند ساير اعتراض هايشان در تاريخ ثبت مى شد، به خصوص اينكه قرآن با جمله «أَ لَمْ تَرَ » مطلب را ادا كرده است يعني جريان در آن زمان به قدري روشن بود و سر زبانها افتاده بود كه گويا پيامبر آن را ديده بوده است. مشركان و كفار زمان پيامبر و حتي مستشرقان غربي هم اصل اتفاق افتادن قضيه را پذيرفتند. اين شبهه مربوط به سالهاي اخير ميباشد و براي تزلزل ايمان جوانها طرح شده است.

۴- ايمان و اعتقادات شما هيچ شباهتي به بادكنك ندارد وگرنه در برابر اينهمه هجوم بيرحمانه و ناجوانمردانه دشمن مقاومت نميكرديد. دليل روشن استواري ايمان شما دوست عزيز همين ارتباط با حجره مجازی و طرح سوالات ديني و اعتقادي است. تحت تاثير تلقين منفي دشمنان و شبهه افكنان مبني بر ضعيف بودن ايمان جوانها قرار نگيريد كه اين تلقينها خوابهاي پريشاني است كه براي جوانان ديده اند و هرگز تعبير نخواهد شد.

 به اميد خدا مراقب سلامتي جسم و روح خودتان باشيد.
 شناسه : 480    مشاهده : 3109    انتشار : 22/8/1394        آرشيو شبهات رایج        آرشيو همه مطالب


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

صفحه نخست  |  جستجو  |  تماس با ما  |  درباره ما  |  طرح سوال  |  حمایت از ما

قرآن   |    خودارضائی  |    عکس نوشته    |    مشاوره  |    پرونده نقد    |    جهان بینی   |    زنان   |    آخرالزمان  |   احکام

چقدر خوشحال خواهیم شد اگر به نشر این مطالب بپردازید، البته بدون تغییر در محتوا

ذکر منبع با فضیلت تر است


برنامه نويسی : اصفهان هاست