آیا امام زمان علیه السلام دین جدیدی را برای مردم می آورند؟ حجره مجازی ( پاسخ به شبهات )
تماس با ما   درباره ما   طرح سوال   حمایت از ما  

  امروز شمسی

امام حسين (عليه السلام) : شما را به كتاب خدا و سنت پيامبرش دعوت مي كنم، همانا سنت پيامبر مرده و بدعت ، زنده شده است.
  احکام  احکام   آخرالزمان  آخرالزمان   زنان  زنان   جهان بینی  جهان بینی   پرونده نقد  پرونده نقد   مشاوره  مشاوره   عکس نوشته  عکس نوشته   خودارضائی  خودارضائی   قرآن  قرآن   بسم الله  بسم الله  
  مطالب برگزيده
میخوام بپرسم حد اصرار بر دعا چیه؟ و اینکه من براورده نشدن حاجتم رو گردن قسمت میندازم چقدر درسته؟
علت های انکار معاد چیست؟
چه باید کرد که از چشم چرانی و خود نمایی زنان جلوگیری کرد؟
زنای ذهن به چه معناست؟
اگر کسی قرضی بدهد آیا می تواند پولش را مطابق روز بگیرد؟
ولايت مطلقه فقيه برداشت فقهى آيت الله خمينى از يك مساله اسلامى است و برخى با آن مخالفند از جمله در معاصرين آيت الله خويى آيت الله شريعتمدارى آيت الله
من از شوهرم سرد شدم. چند بار تو گوشيش پيامايي از ابراز علاقه ديدم هشت ماه كه حامله ام كارم شده گريه ...
سريال در حاشيه بخاطر انتقاد كاملا صحيح ولي طنز از پزشكان حتي در مرحله پخش متوقف شود ولي رستاخيز قبل از اكران هم متوقف نشد.
تشيع زوري يعني برگزاري هفته دفاع مقدس هفته دولت ...دهه فجر و.. كه بعد از انقلاب بوده بدعت نيست ولي مراسم حضرت محسن بدعت است؟
چه نوع عقایدی اگر با عقیده ی ما درتضاد باشند قابل احترام اند؟
انگيزه واسه زندگي كردن ندارم؟ دارم به زور زندگی میکنم باورت میشه؟
بدون آرايش و با حفظ رعايت حجاب و مسائل اسلامي از خانه بيرون مي روم با اين حال مادرم در موردم سختگيري مي كند.
لطفا توصيه هاى عملى و كاربردى كه در رابطه با فرزند آورى وجود دارد بيان كنيد البته به طور مختصر و مفيد.
سوء ظن نسبت به همسری که تمایل جنسی بالایی دارد

  آخرين مطالب
مي خواستم در مورد قانون جذب كه همه جا هم ازش صحبت مي شه نظرتون رو بدونم ايا قبول داشتنش شرك است؟
پسری هستم 17 ساله و معتاد به این عمل زشت اینقده توبه کردم بازم نتونستم کمکم کنید.
برای نزديكتر شدن به امام زمان(عج) باید چکار کنیم؟
داستانهايى كه در كتب و روی منابر از ديدار علما و متقيان با امام زمان نقل مى شود اعتبار دارد؟
برای دیدار با امام عصر چه روشهایی وجود دارد.
با توجه به شرایط اقلیمی عربستان محال است ماجرای اصحاب ابرهه رخ داده باشد.پاسخ های غیر شعاری بدهید.
دعاى اصلى فرج امام زمان (عج) كدام است؟ آيا بايد آن را ايستاده بخوانيم يا نه؟
چگونه اعتقاد به منجى و مهدويت را در دانش آموزان تقويت كنيم؟
آیا امام زمان علیه السلام دین جدیدی را برای مردم می آورند؟
منظور از حوريان بهشتي دقيقا به چه معناست؟آيا واقعا انها زن هستند و با مردان همبستر مي شوند؟ يعني جنسيت دارند؟
  پربيننده ترين مطالب


  ارسال مطلب به ما : چاپ

آیا امام زمان علیه السلام دین جدیدی را برای مردم می آورند؟

امام باقر(ع) در وصف مهدي(عج) مي فرمايد: «يهدم ما كان قبله كما هدم رسول الله امر الجاهليه و يستأنف الاسلام جديدا؛ او (مهدي) آن چه را پيش از او بوده است در هم ريزد؛ آن گونه كه رسول خدا امور جاهليت را در هم ريخت. مهدي(ع) اسلام را از نو آغاز مي كند [و با تمام جوانب آن را در جامعه اجرا مي كند]».

  

امام زمان(عج) قرآن و احكام جديد نمي آورد بلكه در آخر الزمان به قدري بدعت در دين فراوان مي گردد كه وقتي حضرت دين اصلي را بيان مي كند برخي آن را دين جديد مي پندارند؛ نه اين كه همه متدينين و همه فرقه ها چنين نتيجه اي بگيرند.


پيرايه زدايي از دين به اين معنا نيست كه آموزه هاي ديني اصيل و مستدل خدشه دار است و بگوييم هر چه فقهاي اسلام بر اساس استفاده از ادله قطعي آيات و روايات و برهان عقلي مي گويند وارونه است و نبايد از ايشان تقليد نمود. وارونه نمايي دين در آخر الزمان مربوط به كساني است كه چه بسا در كسوت روشنفكري و عالمان ديني و يا مداحي، بدون دليل در دين بدعت مي گذارند و تفسير به رأي مي كنند و خرافه را رواج مي دهند
همين امروز در جامعه خودمان خيلي از بدعت ها وجود دارد كه تمام فقها آن را ممنوع مي دانند ولي با اين حال در جامعه رواج دارد، و خيلي از به ظاهر متدينان گرفتار آنانند. به عنوان مثال بسياري از عزاداري ها با ساز و آواز، مداحي هاي دروغ و غلو آميز، رقابت ها و ريا كاري ها در ساخت حسينيه و مسجدها، ريا كاري هاي رفتاري، آرايش هاي بانوان، لباس هاي زننده جوانان، ريش تراشي ها توسط اكثريت مردم جامعه، اختلاط هاي محرم و نامحرم در دانشگاه ها و پارك ها و عروسي ها و رفت و آمدهاي خانوادگي، آهنگ ها و ترانه هاي حرام از سينما و تلويزيون گرفته تا خيابان ها و خانه ها، رباخواري حتي در بانك ها (چون طبق قانون تصويب شده عمل نمي شود) پارتي بازي ها، كم كاري ها در ادارات و ارگان ها (ساعات كار مفيد به نيم ساعت رسيده است) عكس و تزئيناتي كه در مسجد ايجاد شده، فسادهايي كه به نام ورزش مي شود، ممنوعيت ازدواج موقت وتجديد ازدواج،و ده ها سنت غلط در ازدواج ها و عروسي ها كه صد ها نمونه از آن را مي توان پيدا كرد كه هم اكنون رواج دارد و فقها هم حرام مي دانند ولي نمي توانند با آن برخورد كنند .


 اگر امام زمان(عج) فقط با همان نمونه هايي كه در بالا گفته شد برخورد جدي كند كه مي كند عده اي خواهند گفت دين تازه آورده است .


مگر تجربه علي(ع) را در تاريخ نداريم كه وقتي خواست با عدالت رفتار كند حتي امثال طلحه و زبير نيز با او مخالفت كردند . تازه اين در حيطه عالم تشيع است ولي در حيطه جامعه اسلامي و فرقه هاي اهل سنت كه هزاران بدعت در اعتقادات و احكام و اخلاق و تفسير قرآن و ... به وجود آمده كه وقتي حضرت(عج) قانون اصلي اسلام را عرضه مي كند، مردم فكر مي كنند دين جديدي آمده، و حال آن كه حضرت(عج) دستورات اسلامي را زنده مي كند و در تعبيرات روايات هم آمده كه اسلام جديدي آورده مي شود نه تشيع جديد.


 امام باقر(ع) در وصف مهدي(عج) مي فرمايد: «يهدم ما كان قبله كما هدم رسول الله امر الجاهليه و يستأنف الاسلام جديدا؛ او (مهدي) آن چه را پيش از او بوده است در هم ريزد؛ آن گونه كه رسول خدا امور جاهليت را در هم ريخت. مهدي(ع) اسلام را از نو آغاز مي كند [و با تمام جوانب آن را در جامعه اجرا مي كند]».(الغيبه، نعماني، مؤسسه الاعلمي، بيروت: 1403 ق، ص 152) در روايت فوق سخن از دين جديد نيست بلكه سخن در عرضه نمودن اسلام آن چنان كه از اول بوده است مي باشد. با توجه به اين دو مقدمه خيلي از پرسش ها فوق حل مي شود.


اولا؛ سخن از زنده شدن دين با تمام جوانب آن هست آن چنان كه در زمان پيامبر اكرم(ص) بود نه آمدن دين جديد.
ثانِيا؛ روشن شد كه امام زمان(عج) دين اسلام را آن چنان كه هست عملا در جامعه پياده مي كند نه اين كه تغيير در احكام ايجاد كند و مراجع بزرگ جامع الشرائط هم همان حرف ها را مي گويند منتهي قدرت اجرايي كه جلوي بسياري از بدعت ها را بگيرند ندارند.

 شناسه : 473    مشاهده : 2555    انتشار : 19/8/1394        آرشيو شبهات مهدویت        آرشيو همه مطالب


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

صفحه نخست  |  جستجو  |  تماس با ما  |  درباره ما  |  طرح سوال  |  حمایت از ما

قرآن   |    خودارضائی  |    عکس نوشته    |    مشاوره  |    پرونده نقد    |    جهان بینی   |    زنان   |    آخرالزمان  |   احکام

چقدر خوشحال خواهیم شد اگر به نشر این مطالب بپردازید، البته بدون تغییر در محتوا

ذکر منبع با فضیلت تر است


برنامه نويسی : اصفهان هاست