سلام كسي كه شوهرش به او خيانت ميكند چه كند؟ لطفا دقيقا مصداقا بفرماييد به صورت كاربردي چه كنم...طلاق اخرين راهكاره ولي نميخوام طلاق بگيرم حجره مجازی ( پاسخ به شبهات )
تماس با ما   درباره ما   طرح سوال   حمایت از ما  

  امروز شمسی

امام حسين (عليه السلام) : شما را به كتاب خدا و سنت پيامبرش دعوت مي كنم، همانا سنت پيامبر مرده و بدعت ، زنده شده است.
  احکام  احکام   آخرالزمان  آخرالزمان   زنان  زنان   جهان بینی  جهان بینی   پرونده نقد  پرونده نقد   مشاوره  مشاوره   عکس نوشته  عکس نوشته   خودارضائی  خودارضائی   قرآن  قرآن   بسم الله  بسم الله  
  مطالب برگزيده
میخوام بپرسم حد اصرار بر دعا چیه؟ و اینکه من براورده نشدن حاجتم رو گردن قسمت میندازم چقدر درسته؟
علت های انکار معاد چیست؟
چه باید کرد که از چشم چرانی و خود نمایی زنان جلوگیری کرد؟
زنای ذهن به چه معناست؟
اگر کسی قرضی بدهد آیا می تواند پولش را مطابق روز بگیرد؟
ولايت مطلقه فقيه برداشت فقهى آيت الله خمينى از يك مساله اسلامى است و برخى با آن مخالفند از جمله در معاصرين آيت الله خويى آيت الله شريعتمدارى آيت الله
من از شوهرم سرد شدم. چند بار تو گوشيش پيامايي از ابراز علاقه ديدم هشت ماه كه حامله ام كارم شده گريه ...
سريال در حاشيه بخاطر انتقاد كاملا صحيح ولي طنز از پزشكان حتي در مرحله پخش متوقف شود ولي رستاخيز قبل از اكران هم متوقف نشد.
تشيع زوري يعني برگزاري هفته دفاع مقدس هفته دولت ...دهه فجر و.. كه بعد از انقلاب بوده بدعت نيست ولي مراسم حضرت محسن بدعت است؟
چه نوع عقایدی اگر با عقیده ی ما درتضاد باشند قابل احترام اند؟
انگيزه واسه زندگي كردن ندارم؟ دارم به زور زندگی میکنم باورت میشه؟
بدون آرايش و با حفظ رعايت حجاب و مسائل اسلامي از خانه بيرون مي روم با اين حال مادرم در موردم سختگيري مي كند.
لطفا توصيه هاى عملى و كاربردى كه در رابطه با فرزند آورى وجود دارد بيان كنيد البته به طور مختصر و مفيد.
سوء ظن نسبت به همسری که تمایل جنسی بالایی دارد

  آخرين مطالب
مي خواستم در مورد قانون جذب كه همه جا هم ازش صحبت مي شه نظرتون رو بدونم ايا قبول داشتنش شرك است؟
پسری هستم 17 ساله و معتاد به این عمل زشت اینقده توبه کردم بازم نتونستم کمکم کنید.
برای نزديكتر شدن به امام زمان(عج) باید چکار کنیم؟
داستانهايى كه در كتب و روی منابر از ديدار علما و متقيان با امام زمان نقل مى شود اعتبار دارد؟
برای دیدار با امام عصر چه روشهایی وجود دارد.
با توجه به شرایط اقلیمی عربستان محال است ماجرای اصحاب ابرهه رخ داده باشد.پاسخ های غیر شعاری بدهید.
دعاى اصلى فرج امام زمان (عج) كدام است؟ آيا بايد آن را ايستاده بخوانيم يا نه؟
چگونه اعتقاد به منجى و مهدويت را در دانش آموزان تقويت كنيم؟
آیا امام زمان علیه السلام دین جدیدی را برای مردم می آورند؟
منظور از حوريان بهشتي دقيقا به چه معناست؟آيا واقعا انها زن هستند و با مردان همبستر مي شوند؟ يعني جنسيت دارند؟
  پربيننده ترين مطالب


  ارسال مطلب به ما : چاپ

سلام كسي كه شوهرش به او خيانت ميكند چه كند؟ لطفا دقيقا مصداقا بفرماييد به صورت كاربردي چه كنم...طلاق اخرين راهكاره ولي نميخوام طلاق بگيرم

به هيچ وجه داد و بيداد راه نيندازيد و همه را خبر نكنيد. حواستان باشد كه براي درست شدن يك رابطه، نبايد رفتار اشتباه را با رفتار اشتباه تري جبران كنيد. خونسردي خودتان را حفظ كنيد و منتظر يك فرصت مناسب بمانيد. شما نيازمند كمي زمان هستيد تا مسائل ديگر را نيز زير و رو كنيد.

  


با سلام و وقت بخير محضر شما پرسشگر محترم خواهر گرامي؛ هرچند ناآرامي آشيانه مقدستان ما را اندوهگين نمود اما از اينكه ذهن منطقي تان در اوج هيجانات و غم ها، مشورت را برگزيد خوشحاليم. حجره مجازی تلاش می کند راهنمای خوبی باشد.

 عشق، صداقت و خوش بيني معيارهاي لازم براي داشتن يك زندگي سالم هستند كه در زير سايه شك نابود مي شوند. خداوند مهربان انسان را آفريد و به او قدرت انديشيدن و درست تصميم گرفتن را عطا فرمود تا در زندگي به مدد عقل و درايت خويش، راه درست را بپيمايد.

 در تمامي جوامع مدني به محض اين كه زن و شوهر با خطبه عقد يا بنابر رسوم و فرهنگ خودشان با هم ازدواج مي كنند و رابطه زن و شوهري ميان آنها پيش مي آيد و زندگي مشترك خود را آغاز مي كنند، ميان آنها حريم و رابطه اي ايجاد مي شود كه در تمام جوامع بشري به رسميت شناخته مي شود و مردم آن جوامع براي آن قداست و حرمت قائل هستند. 


به همين دليل وارد شدن شخص يا اشخاص ديگر به اين حريم قبيح و زشت تلقي شده و با آن بشدت برخورد مي شود. در بعد تاريخي حتي در قديمي ترين قوانين بشري مثل قانون حمورابي براي كساني كه مرتكب جرائم خانوادگي شوند مجازات سختي پيش بيني كرده بودند. مثلا زني كه به شوهرش خيانت مي كرد يا مردي كه به زنش خيانت مي كرد به مجازات حبس، تبعيد و شلاق محكوم مي شد كه اين موارد بسته به نوع جرم و كيفيت آن تقسيم بندي هاي خاص خود را داشت و اين مجازات در مواردي منجر به صدور حكم مرگ مجرم مي شد. 

در شرع مقدس اسلام و تمام مذاهب آسماني هم خيانت عملي حرام تلقي شده و ارتكاب آن از سوي هر فردي با كيفر و جزاي سنگين همراه است. تعزير هم مجازاتي است كه تعيين آن به اختيار حاكم است. نكته مهم اين است كه زنان بسيار عاطفي تر و احساسي تر از مردان با اين روابط برخورد مي كند و بيش ترين ضربه را زماني از همسر خود مي خورند كه متوجه مي شوند او به فرد ديگري علاقه مند شده است.به عبارت ديگر به دليل آن كه زنان بسيار بيش تر از مردان به يك رابطه از ديد عاطفي برخورد مي كنند بيش ترين نگراني را نيز در مورد عدم امنيت در روابط عاطفي خود مي بينند. در ادامه بحث به نيازهايي كه فرد را به اينگونه روابط مي كشاند، دلايل و نحوه برخورد با آن را بررسي مي كنيم. نيازها نياز عبارت است ازنيرويي كه از ذهنيات و ادراك آدمي سرچشمه مي گيرد و انديشه و عمل را چنان تنظيم مي كند كه فرد به انجام رفتاري مي پردازد تا وضع موجود را در جهتي معين تغيير دهد و حالت نارضايتي را به رضايت و ارضا تبديل كند. از جمله دلايل اصلي ازدواج، تأمين نيازهاي عاطفي، جنسي و معنوي طرفين است. 


حال اگر اين نيازها در زندگي زناشويي ارضا نگردد (يا احساس عدم ارضا رخ دهد) و فرد از ظرفيت كافي معنوي و رواني برخوردار نباشد، راه به بيراهه خواهد پيمود و در چارچوب خارج از خانواده بدنبال تأمين آنها برخواهد آمد. عمده نيازهايي كه فرد در يك رابطه نامشروع و پنهاني سعي در تامين آنها دارد به قرار زير ميباشد: 

- مورد نياز بودن - رفاقت - درك شدن - از سوي فردي دوست داشته شدن - 

يك ريسك لذت بخش و مفرح - احساس آزادي - استقلال - سرگرمي - برآورده ساختن نيازهاي جنسي - 

تقويت اعتماد بنفس - سلطه جويي - تجربه تازه - ماجراجويي - القاء داشتن استحقاق و شايستگي - 

رقابت - شيطنت - پر كردن خلاء تنهايي - برتري جويي - انتقام جويي - تعلق پذيري - احساس امنيت -

 مورد پذيرش واقع شدن - هيجان - لذت جويي - احساس جواني كردن - تنوع طلبي - خود شناسي - ...

 دلايل خيانت مردان

1. از بين رفتن عشق و علاقه افسوس كه پس از گذشت زمـان طـولانــي با هــم بـودن، بـرخــي مـردان آن عــشـق و عــلاقه و احـساساتـي را كه در ابتدا به همسرشـان داشتند، از دست ميدهند. اما اين رابطه به جزئي از وجودشان مبدل شـده. جـدايي بسيار دردناك و تاثر برانگيزاست. پس بجاي جدايي بايد چاره اي انديشيد و به زندگي شيرين در كنار هم ادامه داد.

2. عدم جذابيت همسر سر كردن مدت طولاني با يكديگر گاهي اوقات باعث تنبلي و سستي زنان مي شود. به اين معنا كه ديگر به سر و وضع خود نرسيده و جذابـيـتي نـدارد و مانـنـد گـذشته به شيفتن شوهرشان نمي پردازند. مرد نيز ديـگر همـسرش را زيبـا نيـافته و زنـدگي با او هيجان و لذت قديم را نخواهد داشت.

3. سهل انگاري زنان گاهي زنان به شكل افراطي نسبت به برخورد همسرشنا با زنان نامحرم، خوشبين هستند. اكثـر زنـان خـيـلي سـريـع و راحت شوهرشان را بخـاطر رفتارهاي بي وفـا مـنـشـانـه او مي بخشند كه اين موضوع شايد به دليل ترس از تـنـهايي و يا فطرت رقيق القلبي زنان باشد. حتي ممكن است برخي از زنان خود را مقـصر اصلي خيانت شوهرشان پنداشته و قدم هايي رابراي بهبود روابطشان بردارند. اين واقعيت كه بسياري از زنان به شوهرشان اجازه گريز از جرم و جنايت را مي دهند ممكن است موجبات مضاعف شدن مشكلات آنها را فراهم آورد.

4. اخلاق و رفتار غير قابل تحمل همسر رفتارهاي زشـت، نــق زدنــهـاي دائـمي، نزاع ها و مجادله ها ي فراوان و زياده خواهي هاي مالي و ... از سوي زنها، دسـتور العمـل مناسبي براي ايجاد بحران است و در تصـور برخـي مـردان (البته به غلط)، خـيـانت بهترين راه فرار از جهنم خانه است.

5. بولهوسي و هوسراني اين يك حقيقت غير قابـل انـكـار اسـت كـه مـردان هوسران توانايي نه گفتن در روابط جنسي را ندارند. گاهي ممكن است موقعيتي ايستادگي ناپذير برايشان پيـش آيد. در ايـن زمان مردان بي جنـبه و هوسـبـاز تصـور مي كنـنـد كـه اين موقـيت شايد ديـگر هرگز در زندگي آنها ايجاد نشود و تن به زشتي مي دهند. 6. عقده ها ي جنسي بعضي مردان مايلند بدانند كه چقدر از نظر ساير زنان جالبند و در روابط طولاني اين سوال برايشان پـيش مي آيد كه آيا هنـوز در جامعه جذابيتي دارند يا خير كه يافتن اين پرسش ممكن است آنها را بـراي رسـيدن بـه اهداف غير مشروعشان سوق دهد.

 7. بي خطر شمردن خيانت ز دست ديده و دل هر دو فرياد كه هر چه ديده بيند دل كند ياد. اين ضرب المثل قديمي تازمانيكه دوربين مدار بسته اي براي كنترل مردان وجودنداشته باشدحقيقتي محسوب مي شود. برخي تصور مي كننـد كه اگر خيانت بكنند كسي متوجه نشده و به كسي نيز صـدمـه اي نـخـواهـد رسيـد و ايــن استـدلال را بهانـه اي بـراي انـجام عـمـل زشـت خود برمي شمارند. اما توجه داشته باشـيـد كه هـر قـدر مـردان به دليل عدم كنترل حيله گر تر شوند، زنان به همان اندازه شبكه جاسوسي و كنترلي خود را گسترش خواهند داد.

8. زياده خواهي و تنوع طلبي برخي از مردان بدليل داشتن ميل به زياده خواهي و تنوع طلبي و هيجانات كاذب و زود گذر به اين عـمل زشـت تن مي دهند. آنها به زن به ديده غنيمت جنسي مي نگرند و با وجود يك زن در زندگي، تصور مي كنند فرصتهاي زيادي را از دست داده اند.

 9. خيانت همسر برخي از مردان به بي وفايي و انحراف هـمسـر خـود پـي برده و تـنـها راه آرام كـردن و فرونشاندن خشم خود را در مقابله به مثل مي يابند كه عملي غير منطقي مي نمايد.

10. عدم رقبت همسر به داشتن روابط با شوهر خود برخي از زنان در روابط زناشويي با شوهر خود ممكن است تمايل به اين روابط را از دست داده و يا كمتر به اين موضوع اهمـيت دهـنـد كه ايـن امـر مـمـكن اسـت باعـث فشارهاي رواني و جسماني به مرد شده و منجر به كج روي او گردد.


چگونه برخورد كنيد؟

1- به هيچ وجه داد و بيداد راه نيندازيد و همه را خبر نكنيد. حواستان باشد كه براي درست شدن يك رابطه، نبايد رفتار اشتباه را با رفتار اشتباه تري جبران كنيد. خونسردي خودتان را حفظ كنيد و منتظر يك فرصت مناسب بمانيد. شما نيازمند كمي زمان هستيد تا مسائل ديگر را نيز زير و رو كنيد.

 2- بايد قبول كنيد كه احساس خشم، عصبانيت، شك و ترديد، شكه شدن، آشفتگي، ترس، درد و رنج، افسردگي، و پريشاني براي فردي كه شاهد خيانت همسرش بوده كاملا بجا و نرمال است.

 3- در كمال آرامش و به صورت غير مستقيم همسرتان را متوجه كارش كنيد. به اين شكل، او خيلي راحت تر رفتار خطايش را مي پذيرد و آن را اصلاح مي كند.

 4- اگر تذكر غير مستقيم فايده اي نداشت، با همسر خود در مورد بدعهديش صحبت كنيد. تمام سوال هايي كه به ذهنتان مي رسد را بپرسيد. شايد با اين كار به اين نتيجه برسيد كه همسرتان هنگام ارتكاب به اين كار، اصلا فكر نمي كرده كه به شما خيانت مي كند.


5- اگر دو نفر به هم اعتماد كامل داشته باشند، به هيچ وجه شك و ترديد در رابطه شان جايي ندارد اما اگر به هر دليل لغزشي در رابطه شان پيش بيايد و اعتمادشان را به يكديگر از دست بدهند، بايد از يك شخص ثالث براي بهبود روابط شان كمك بگيرند. اين شخص ثالث مي تواند يك بزرگ تر يا يك مشاور خوب باشد. تنها نكته مهم هم اين است كه اين شخص ميانجي، مورد اعتماد هر دو طرف باشد تا آنها به راهكار او اعتماد و عمل كنند تا رفتارشان نسبت به هم اصلاح شود. به خاطر داشته باشيد نبايد هيچ نكته اي را از مشاور منتخب تان مخفي كنيد. او در صورتي موفق مي شود ياري تان كند كه همه چيز را با ريزه كاري هايش بداند.

6- انتظار نداشته باشيد كه حس آشفتگي، بي اعتمادي و عصبانيت به مجرد اينكه تصميم مي گيريد همسر خود را ببخشيد و به سرسپردگي خود ادامه دهيد به راحتي از بين برود. از بين رفتن دردورنج وارده از طريق خيانت، نيازمند زمان است.

7- اگر بيش از اندازه عصباني باشيد، بر سر مسائل كوچك داد و بيداد راه بيندازيد، احساس كنيد كه بر روي طناب باريكي در حال راه رفتن هستيد، و زماني كه به ياد بدعهدي همسر خود مي افتيد، عكس العمل هاي شديد فيزيكي از خود نشان دهيد، بي شك دچار استرس بعد از ضربه روحي شده ايد و بايد هر چه سريعتر به پزشك مراجعه كنيد.

8- واقع بين باشيد. اگر تصميم به جدايي مي گيريد بايد بررسي كنيد كه اين امر چه تبعات عاطفي، مالي و اجتماعي براي شما خواهد داشت.

9- بي وفايي يك فرد، ممكن است نشات گرفته از ساير مشكلات در زندگي مشترك باشد. اگر در اين رفتار او سهمي داريد، خود را نيز مسؤول بدانيد و جبران نماييد.10- به طور مشابه مي توان گفت كه مرگ نزديكان نيز باعث بروز غم و اندوه مي شود (از عدم پذيرش از سوي فرد شروع مي شود، بعد خشم، عصبانيت، كشمكش، افسردگي و در نهايت به پذيرش ختم مي شود) پس چنين مسائلي بدين معنا نيستند كه زندگي به پايان رسيده است و شما ديگر قادر به ادامه دادن آن نيستيد، چرا كه در اصل شما اين توانايي را در وجود خود داريد و تنها مشكل به كارگيري آن است كه كمي دشوار مي باشد.

11- با مطالعه علل بدعهدي، اگر در موردي خود را مقصر مي دانيد، در آن مورد با ما سخن بگوييد تا راهكارهاي لازم را برايتان ارسال نماييم.

12- مشورت حضوري هردوي شما با روان شناس و مشاوري ماهر كه بتواند ريشه مشكل را بيابد، ضروري است.

13- متأثر از نظرات ناپخته و هيجاني ديگران و اطرافيان نشويد و با گامهاي احتياط و عقل پيش برويد.

14- خداي مهربان، مقلّب القلوب است. او را ياد كنيد و از اهل بيت براي نجات آشيانه تان ياري بخواهيد. خواهر محترم؛ حفظ لانه، جز به مدد عشق و درايت، ميسر نيست. 

منتظر مكاتبات شما هستيم.
 شناسه : 431    مشاهده : 4114    انتشار : 30/7/1394        آرشيو خیانت های زناشوئی        آرشيو همه مطالب


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

صفحه نخست  |  جستجو  |  تماس با ما  |  درباره ما  |  طرح سوال  |  حمایت از ما

قرآن   |    خودارضائی  |    عکس نوشته    |    مشاوره  |    پرونده نقد    |    جهان بینی   |    زنان   |    آخرالزمان  |   احکام

چقدر خوشحال خواهیم شد اگر به نشر این مطالب بپردازید، البته بدون تغییر در محتوا

ذکر منبع با فضیلت تر است


برنامه نويسی : اصفهان هاست