آيا در غرب شأن واقعي زن حفظ مي‌شود؟ حجره مجازی ( پاسخ به شبهات )
تماس با ما   درباره ما   طرح سوال   حمایت از ما  

  امروز شمسی

امام حسين (عليه السلام) : شما را به كتاب خدا و سنت پيامبرش دعوت مي كنم، همانا سنت پيامبر مرده و بدعت ، زنده شده است.
  احکام  احکام   آخرالزمان  آخرالزمان   زنان  زنان   جهان بینی  جهان بینی   پرونده نقد  پرونده نقد   مشاوره  مشاوره   عکس نوشته  عکس نوشته   خودارضائی  خودارضائی   قرآن  قرآن   بسم الله  بسم الله  
  مطالب برگزيده
میخوام بپرسم حد اصرار بر دعا چیه؟ و اینکه من براورده نشدن حاجتم رو گردن قسمت میندازم چقدر درسته؟
علت های انکار معاد چیست؟
چه باید کرد که از چشم چرانی و خود نمایی زنان جلوگیری کرد؟
زنای ذهن به چه معناست؟
اگر کسی قرضی بدهد آیا می تواند پولش را مطابق روز بگیرد؟
ولايت مطلقه فقيه برداشت فقهى آيت الله خمينى از يك مساله اسلامى است و برخى با آن مخالفند از جمله در معاصرين آيت الله خويى آيت الله شريعتمدارى آيت الله
من از شوهرم سرد شدم. چند بار تو گوشيش پيامايي از ابراز علاقه ديدم هشت ماه كه حامله ام كارم شده گريه ...
سريال در حاشيه بخاطر انتقاد كاملا صحيح ولي طنز از پزشكان حتي در مرحله پخش متوقف شود ولي رستاخيز قبل از اكران هم متوقف نشد.
تشيع زوري يعني برگزاري هفته دفاع مقدس هفته دولت ...دهه فجر و.. كه بعد از انقلاب بوده بدعت نيست ولي مراسم حضرت محسن بدعت است؟
چه نوع عقایدی اگر با عقیده ی ما درتضاد باشند قابل احترام اند؟
انگيزه واسه زندگي كردن ندارم؟ دارم به زور زندگی میکنم باورت میشه؟
بدون آرايش و با حفظ رعايت حجاب و مسائل اسلامي از خانه بيرون مي روم با اين حال مادرم در موردم سختگيري مي كند.
لطفا توصيه هاى عملى و كاربردى كه در رابطه با فرزند آورى وجود دارد بيان كنيد البته به طور مختصر و مفيد.
سوء ظن نسبت به همسری که تمایل جنسی بالایی دارد

  آخرين مطالب
مي خواستم در مورد قانون جذب كه همه جا هم ازش صحبت مي شه نظرتون رو بدونم ايا قبول داشتنش شرك است؟
پسری هستم 17 ساله و معتاد به این عمل زشت اینقده توبه کردم بازم نتونستم کمکم کنید.
برای نزديكتر شدن به امام زمان(عج) باید چکار کنیم؟
داستانهايى كه در كتب و روی منابر از ديدار علما و متقيان با امام زمان نقل مى شود اعتبار دارد؟
برای دیدار با امام عصر چه روشهایی وجود دارد.
با توجه به شرایط اقلیمی عربستان محال است ماجرای اصحاب ابرهه رخ داده باشد.پاسخ های غیر شعاری بدهید.
دعاى اصلى فرج امام زمان (عج) كدام است؟ آيا بايد آن را ايستاده بخوانيم يا نه؟
چگونه اعتقاد به منجى و مهدويت را در دانش آموزان تقويت كنيم؟
آیا امام زمان علیه السلام دین جدیدی را برای مردم می آورند؟
منظور از حوريان بهشتي دقيقا به چه معناست؟آيا واقعا انها زن هستند و با مردان همبستر مي شوند؟ يعني جنسيت دارند؟
  پربيننده ترين مطالب


  ارسال مطلب به ما : چاپ

آيا در غرب شأن واقعي زن حفظ مي‌شود؟

برای اینکه بتوانیم تشکیلات خانواده را بر هم زنیم ، لازم است به اصول اخلاقی لگد زده و یک نسل کاملاً بی دین ، بی ناموس و بی اخلاق تربیت کنیم و البته این کار در نظر اول مشکل به نظر می رسد ولی چون میل به شهوات و لاابالیگری فطری و طبیعی بشر است از این جهت شاید چندان هم مشکل نباشد ... طبیعت انسان ، میل زیادی به محرمات و شهوت رانی دارد ، این وظیفه ماست که درجه حرارت را بالا ببریم تا یک مرتبه آتش گرفته و به تمام مقدسات کافر گردد.

  

بیکر تو "ماسون بزرگ صهیونیستی" در سخنرانی که در سال ۱۹۲۱ ایراد کرده راه حل تسلط بر جوامع را اینگونه بیان می کند .
" برای اینکه بتوانیم تشکیلات خانواده را بر هم زنیم ، لازم است به اصول اخلاقی لگد زده و یک نسل کاملاً بی دین ، بی ناموس و بی اخلاق تربیت کنیم و البته این کار در نظر اول مشکل به نظر می رسد ولی چون میل به شهوات و لاابالیگری فطری و طبیعی بشر است از این جهت شاید چندان هم مشکل نباشد ... طبیعت انسان ، میل زیادی به محرمات و شهوت رانی دارد ، این وظیفه ماست که درجه حرارت را بالا ببریم تا یک مرتبه آتش گرفته و به تمام مقدسات کافر گردد.


فمينيسم در غرب به منظور دفاع از زنان و با شعار برابري مردان و زنان شكل گرفت اما بعد از گذشت چندين سال از ايجاد اين جنبش مي‌بينيم امروز غرب در مقوله زنان به كجا رسيده است؛ برخي افراد تصور مي‌كنند كه گروه‌هايي خاص در داخل كشور وضعيت زنان را در غرب اسفناك جلوه مي‌دهند اما محققان غربي به اين وضعيت معترند.

آيا در غرب شأن واقعي زن حفظ مي‌شود؟ اقدامات غرب نه تنها به نفع زنان نبوده بلكه نگرش آنها به ضرر زنان و جامعه بشري است؛ تجارت فحشا و نگاه ابزاري به زنان، قاچاق زنان و دختران و بحران خانواده هم اكنون مشكلات مشهود در غرب است.احقاق حقوق اقتصادي زنان به صراحت در قرآن و در سوره نساء اشاره شده است؛ نفقه‌اي كه مرد به زن مي‌پردازد جزء حقوق اقتصادي اوست همچنين فعاليت سياسي و حق رأي زنان در صدر اسلام مشاهده مي‌‌شود.

حق اشتغال، از حقوق اساسي هر انساني است كه درماده 23 اعلاميه جهاني حقوق بشر نيز بيان شده است؛ از نظر اسلام، زنان نيز از حق انتخاب شغل برخوردارند؛ وقتي در آفرينش به يك موجود استعداد و لياقت كاري داده شده است، اين به منزله‌ سند و مدركي است كه وي حق دارد استعداد خود را به فعليت برساند و منع كردن او از اين كار ظلم است.

هر چيزي كه سبب شود قواي طبيعي و خدادادي انسان معطل و بي‌اثر بماند، به زيان اجتماع است؛ عامل انساني بزرگترين سرمايه اجتماع است؛ زن نيز انسان است و اجتماع بايد از كار و فعاليت اين عامل و نيروي توليد او بهره‌مند شود در اصولي از قانون اساسي ايران كه برگرفته از تعاليم الهي اسلام است، بر حق انتخاب شغل افراد تأكيد شده است.

در ديگر قوانين ايران از جمله قانون مدني و قانون كار، تسهيلات و قوانين خاصي براي اشتغال زنان در نظر گرفته شده است، مرخصي زايمان و ممنوعيت كارهاي سخت و زيان آور از جمله اين تسهيلات است؛ در قوانين ايران با توجه به منزلتي كه اسلام براي زن و جايگاه مهم وي در خانواده قائل است، مقررات به گونه‌اي تنظيم شده كه به وظايف خطير و ارزشمند مادري و همسري او، خدشه‌اي وارد نشود.

در كنوانسيون و قوانين اساسي كشورهاي غربي، هر چند حق اشتغال زنان به رسميت شناخته شده است اما نكته حائز اهميت اين است كه آنچه مباني فكري كنوانسيون و انديشه غربي را تشكيل مي‌دهد ، اومانيسم (فردگرايي) است.

در اين ديدگاه به جنسيت انسان توجهي نمي‌شود، از اين رو نقش‌هاي ديگر زن از جمله مادري و همسري دستخوش فراموشي مي‌شود بنابراين آنها خواستار برابري كامل در زمينه اشتغال هستند.

بايد توجه داشت اين ديدگاه، بزرگترين لطمه‌ها را به خود زنان وارد كرده است كه از جمله آنها مي‌توان به افزايش سختي كار براي زنان و از هم گسيختگي خانواده‌ها، اشاره كرد.

در دين اسلام ضمن پذيرفتن حق اشتغال زنان، محدوديت‌هايي براي اشتغال آنها وجود دارد. اين محدوديت‌ها كه به صلاح فرد و جامعه است، ناشي از آن است كه در اسلام، به ويژگي‌هاي طبيعي و جسماني زن و مرد بسيار توجه شده و تمامي وظايف، تكاليف و حقوق انسان‌ها، بر اين مبنا قرار داده شده است چرا كه وجود اين تفاوت‌هاي فطري، مقتضي تقسيم مسئوليت‌ها و وظايف است بنابراين ناديده گرفتن اين تفاوت‌هاي طبيعي، ظلم در حق همه انسان‌ها اعم از مرد و زن است.

 منبع روزنامه رسالت و سایت ویستا

 شناسه : 430    مشاهده : 2490    انتشار : 29/7/1394        آرشيو فمنیسم        آرشيو همه مطالب


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

صفحه نخست  |  جستجو  |  تماس با ما  |  درباره ما  |  طرح سوال  |  حمایت از ما

قرآن   |    خودارضائی  |    عکس نوشته    |    مشاوره  |    پرونده نقد    |    جهان بینی   |    زنان   |    آخرالزمان  |   احکام

چقدر خوشحال خواهیم شد اگر به نشر این مطالب بپردازید، البته بدون تغییر در محتوا

ذکر منبع با فضیلت تر است


برنامه نويسی : اصفهان هاست