آیا تعیین زمان تخمک گذاری در انتخاب جنسیت موثر است؟ حجره مجازی ( پاسخ به شبهات )
تماس با ما   درباره ما   طرح سوال   حمایت از ما  

  امروز شمسی

امام حسين (عليه السلام) : شما را به كتاب خدا و سنت پيامبرش دعوت مي كنم، همانا سنت پيامبر مرده و بدعت ، زنده شده است.
  احکام  احکام   آخرالزمان  آخرالزمان   زنان  زنان   جهان بینی  جهان بینی   پرونده نقد  پرونده نقد   مشاوره  مشاوره   عکس نوشته  عکس نوشته   خودارضائی  خودارضائی   قرآن  قرآن   بسم الله  بسم الله  
  مطالب برگزيده
میخوام بپرسم حد اصرار بر دعا چیه؟ و اینکه من براورده نشدن حاجتم رو گردن قسمت میندازم چقدر درسته؟
علت های انکار معاد چیست؟
چه باید کرد که از چشم چرانی و خود نمایی زنان جلوگیری کرد؟
زنای ذهن به چه معناست؟
اگر کسی قرضی بدهد آیا می تواند پولش را مطابق روز بگیرد؟
ولايت مطلقه فقيه برداشت فقهى آيت الله خمينى از يك مساله اسلامى است و برخى با آن مخالفند از جمله در معاصرين آيت الله خويى آيت الله شريعتمدارى آيت الله
من از شوهرم سرد شدم. چند بار تو گوشيش پيامايي از ابراز علاقه ديدم هشت ماه كه حامله ام كارم شده گريه ...
سريال در حاشيه بخاطر انتقاد كاملا صحيح ولي طنز از پزشكان حتي در مرحله پخش متوقف شود ولي رستاخيز قبل از اكران هم متوقف نشد.
تشيع زوري يعني برگزاري هفته دفاع مقدس هفته دولت ...دهه فجر و.. كه بعد از انقلاب بوده بدعت نيست ولي مراسم حضرت محسن بدعت است؟
چه نوع عقایدی اگر با عقیده ی ما درتضاد باشند قابل احترام اند؟
انگيزه واسه زندگي كردن ندارم؟ دارم به زور زندگی میکنم باورت میشه؟
بدون آرايش و با حفظ رعايت حجاب و مسائل اسلامي از خانه بيرون مي روم با اين حال مادرم در موردم سختگيري مي كند.
لطفا توصيه هاى عملى و كاربردى كه در رابطه با فرزند آورى وجود دارد بيان كنيد البته به طور مختصر و مفيد.
سوء ظن نسبت به همسری که تمایل جنسی بالایی دارد

  آخرين مطالب
مي خواستم در مورد قانون جذب كه همه جا هم ازش صحبت مي شه نظرتون رو بدونم ايا قبول داشتنش شرك است؟
پسری هستم 17 ساله و معتاد به این عمل زشت اینقده توبه کردم بازم نتونستم کمکم کنید.
برای نزديكتر شدن به امام زمان(عج) باید چکار کنیم؟
داستانهايى كه در كتب و روی منابر از ديدار علما و متقيان با امام زمان نقل مى شود اعتبار دارد؟
برای دیدار با امام عصر چه روشهایی وجود دارد.
با توجه به شرایط اقلیمی عربستان محال است ماجرای اصحاب ابرهه رخ داده باشد.پاسخ های غیر شعاری بدهید.
دعاى اصلى فرج امام زمان (عج) كدام است؟ آيا بايد آن را ايستاده بخوانيم يا نه؟
چگونه اعتقاد به منجى و مهدويت را در دانش آموزان تقويت كنيم؟
آیا امام زمان علیه السلام دین جدیدی را برای مردم می آورند؟
منظور از حوريان بهشتي دقيقا به چه معناست؟آيا واقعا انها زن هستند و با مردان همبستر مي شوند؟ يعني جنسيت دارند؟
  پربيننده ترين مطالب


  ارسال مطلب به ما : چاپ

آیا تعیین زمان تخمک گذاری در انتخاب جنسیت موثر است؟

برای انجام این کار به یک دماسنج ارزان نیاز دارید که درجه بندی آن، حرارت را تا یک دهم درجه نشان بدهد، تا بتوانید حتی تغییرات جزیی بدن خود را نیز دقیقاً اندازه بگیرید. هر روز صبح قبل از خارج ش دن از بستر، حرارت دهان خود را اندازه گرفته و آن را در صفحه نمودار ثبت کنید. این اندازه گیری را باید از نخستین روز شروع قاعدگی تا پایان سیکل ماهانه ادامه دهید.

  

آیا تعیین زمان تخمک گذاری در انتخاب جنسیت موثر است؟

 

برای تعیین زمان تخمک گذاری چندین راه وجود دارد. عموماً گفته میشود یک نمودار حرارت بدن تهیه کنند. دکتر شما با این روش آشناست و میتواند طرز تهیه آن را به شما یاد بدهد. برای انجام این کار به یک دماسنج ارزان نیاز دارید که درجه بندی آن، حرارت را تا یک دهم درجه نشان بدهد، تا بتوانید حتی تغییرات جزیی بدن خود را نیز دقیقاً اندازه بگیرید. هر روز صبح قبل از خارج ش دن از بستر، حرارت دهان خود را اندازه گرفته و آن را در صفحه نمودار ثبت کنید. این اندازه گیری را باید از نخستین روز شروع قاعدگی تا پایان سیکل ماهانه ادامه دهید.

 

قاعدتاً، حرارت بدن در سرتاسر مدت قاعدگی یکنواخت باقی میماند، ولی در طول چندین روز پس از آن احتمالاً به میزان دو یا سه دهم درجه بالا یا پایی ن خواهد رفت. یک سقوط ناگهانی در حرارت بدن به میزان شاید دو دهم درجه یا بیشتر در ظرف یک روز معمولاً حاکی از این است که تخمک گذاری نزدیک شده است، هر چند هیچ کس مطمئن نیست که تخمکگذاری درست در پائینترین نقطه سقوط حرارت اتفاق میافتد یا از هنگامی که حرارت مجدداً شروع به افزایش میکند.

 

 اما پس از این سقوط ناگهانی معمولاً در ظرف یک روز دوباره حرارت بدن به شدت بالا رفته و به همان صورت بالا میماند. همین بالا ماندن حرارت بدن حاکی از این است که عمل تخمکگذاری انجام شده است. زنانی که بر این روش تکیه میکنند باید قبل از استفاده از آن برای انتخاب جنسیت به مدت دو یا، چه بهتر، سه الی چهار ماه نمودار حرارت بدن خود را دقیقاً تهیه نمایند.

 

 اگر زنی دچار ناخوشی یا آشفتگی عاطفی است، یا اگر هر روز صبح قبل از گرفتن درجۀ حرارت بدن سیگار بکشد، غذا بخورد، یا از بستر خارج شده و حرکت کند، نمودارهای به دست آمده چندان دقیق نخواهند بود. چون تهیه نمودار حرارت روشی است ناپایدار، روش سادهتر، تازهتر، و دقیقتری وجود دارد که این روش شامل استفاده از وسائلی است به نام «کیت آزمایش باروری» که در اکثر داروخانهها موجود است، استفاده از یک حلقه نوار کوچک به اسم «نوار آزمایش»، که آن هم بدون نیاز به نسخه در اکثر داروخانهها یافت میشود.

 

نوار آزمایش صرفاً یک حلقۀ کاغذ مخصوص زرد رنگ است که در جعبههایی به صورت جعبههای نوار چسب اسکاچ عرضه میشود. این نوار وقتی در معرض مواد گلوکزی قرار گیرد، درجات مختلفی از رنگهای آبی و سبز را نشان میدهد. نوار آزمایش در اصل برای کمک به بیماران مبتلا به مرض قند درست شده است تا مقدار قند جمع شده در ادرارخود را آزمایش کنند. این قند را گلوکز مینامند که در مخاط موجود در دهانه رحم در هنگام تخمکگذاری، گلوکز به مقدار فراوان یافت میشود.

 

برای استفاده درست از نوار آزمایش توصیه میشود، از پایان گرفتن قاعدگی هر روز مقدار سه اینچ (هر اینچ برابر با 54 / 2 سانتی متر) از نوار آزمایش را جدا کنید. نوار جدا شده را به دور نوک انگشت سبابۀ خود بپیچید... و آن را با یک رشته نازک لاستیکی روی انگشت محکم کنید. سپس انگشت سبابه را تا آنجا به درون مهبل وارد کنید که نوار و نوک انگشتتان با دهانه رحم تماس حاصل کند.

 

در دهانه رحم چیزی مثل نوک دماغ در زیر انگشت خود احساس خواهید کرد. انگشت را با ملایمت به مدت ده تا پانزده ثانیه بر روی دهانه رحم نگه دارید و سپس آن را بیرون بکشید. رنگ نوار نوک انگشتتان را بررسی کنید. در اوایل شروع سیکل ماهانه رنگ نوار احتمالاً به هیچ وجه تغییر نخواهد کرد یا ممکن است به سبز روشن تبدیل گردد. با نزدیک شدن موعد تخمک گذاری، رنگ هر نوار تازه در ناحیه تماس آن با مخاط دهانه رحم که با نزدیک شدن تخمکگذاری به طور فزایندهای قلیایی میشود، روز به روز تیرهتر خواهد شد. برای تعیین موعد تخمکگذاری، جدول رنگهای روی جعبه نوار را بررسی کنید هر روزی که رنگ نوار مصرفی شما با تیرهترین رنگ (آبی سیر مایل به سبز) موجود در جدول رنگهای روی جعبه برابر شد، بدانید که زمان تخمکگذاری بسیار نزدیک است.

 

باید توجه داشت که جدول رنگهای نوار برای آزمایش ادرار تنظیم شده است، اما برای تعیین موعد تخمکگذاری نیز میتواند قابل استفاده باشد. قبل از استفاده از این روش برای تعیین زمان مناسب جهت نزدیکی مورد نظر، حتماً آن را در دو یا سه سیکل ماهانه به دقت آزمایش کنید.

 

بدین ترتیب میتوانید هم دقیقاً روز تخمک گذاری را تعیین کنید و هم تغییرات رنگ نوارهای مصرفی را در دو یا سه روز قبل از رسیدن به تیرهترین رنگ آبی، روز به روز مشخص نمایید. همین اطلاعات روزانه از تغییرات رنگ نوار برای علاقه مندان به داشتن دختر نیز بسیار اهمیت دارد.

 

رنگ تقریبی نوار هر روز را دقیقاً در جدول نوار آزمایش یادداشت کنید؛ حتی می توانید رنگهای مختلف را با شروع از رنگ زرد، از 1 تا 5 شمارهگذاری کرده و هر روز شماره مناسب را در جدول وارد کنید. برخی ازخانمها ترجیح میدهند برای اطمینان بیشتر، نوار آزمایش و روش ثبت حرارت بدن، هر دو را با هم مورد استفاده قرار دهند. اگر نتایج حاصله از هر دو روش یکسان و بر هم منطبق بود آنگاه میتوانید مطمئنتر باشید که زمان تخمکگذاری را دقیقاً مشخص کردهاید. ولی اگر حرارت بدن شما بسیار متغیر است، بهترین کار این است که از روش نوار آزمایش استفاده کنید.

 

همچنین به صلاح شماست که مخاط دهانه رحم را با نزدیک شدن به تیرهترین رنگ آن، روزی دو یا سه بار آزمایش کنید تا چنان چه علاقه مند به داشتن پسر هستید بتوانید عمل مقاربت را هر چه نزدیکتر به موعد تخمکگذاری انجام دهید. هر گاه احساس کردید که در به کار بردن دستورات استفاد ه از نوار آزمایش دچار اشتباه شدهاید با پزشک خود مشورت کنید. 

 شناسه : 384    مشاهده : 2534    انتشار : 4/7/1394        آرشيو تربیت فرزند        آرشيو همه مطالب


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

صفحه نخست  |  جستجو  |  تماس با ما  |  درباره ما  |  طرح سوال  |  حمایت از ما

قرآن   |    خودارضائی  |    عکس نوشته    |    مشاوره  |    پرونده نقد    |    جهان بینی   |    زنان   |    آخرالزمان  |   احکام

چقدر خوشحال خواهیم شد اگر به نشر این مطالب بپردازید، البته بدون تغییر در محتوا

ذکر منبع با فضیلت تر است


برنامه نويسی : اصفهان هاست