باتوجه به زمانه سختی که داریم...اقتصادی تربیتی و... بازهم باید بچه دار شد؟ حجره مجازی ( پاسخ به شبهات )
تماس با ما   درباره ما   طرح سوال   حمایت از ما  

  امروز شمسی

امام حسين (عليه السلام) : شما را به كتاب خدا و سنت پيامبرش دعوت مي كنم، همانا سنت پيامبر مرده و بدعت ، زنده شده است.
  احکام  احکام   آخرالزمان  آخرالزمان   زنان  زنان   جهان بینی  جهان بینی   پرونده نقد  پرونده نقد   مشاوره  مشاوره   عکس نوشته  عکس نوشته   خودارضائی  خودارضائی   قرآن  قرآن   بسم الله  بسم الله  
  مطالب برگزيده
میخوام بپرسم حد اصرار بر دعا چیه؟ و اینکه من براورده نشدن حاجتم رو گردن قسمت میندازم چقدر درسته؟
علت های انکار معاد چیست؟
چه باید کرد که از چشم چرانی و خود نمایی زنان جلوگیری کرد؟
زنای ذهن به چه معناست؟
اگر کسی قرضی بدهد آیا می تواند پولش را مطابق روز بگیرد؟
ولايت مطلقه فقيه برداشت فقهى آيت الله خمينى از يك مساله اسلامى است و برخى با آن مخالفند از جمله در معاصرين آيت الله خويى آيت الله شريعتمدارى آيت الله
من از شوهرم سرد شدم. چند بار تو گوشيش پيامايي از ابراز علاقه ديدم هشت ماه كه حامله ام كارم شده گريه ...
سريال در حاشيه بخاطر انتقاد كاملا صحيح ولي طنز از پزشكان حتي در مرحله پخش متوقف شود ولي رستاخيز قبل از اكران هم متوقف نشد.
تشيع زوري يعني برگزاري هفته دفاع مقدس هفته دولت ...دهه فجر و.. كه بعد از انقلاب بوده بدعت نيست ولي مراسم حضرت محسن بدعت است؟
چه نوع عقایدی اگر با عقیده ی ما درتضاد باشند قابل احترام اند؟
انگيزه واسه زندگي كردن ندارم؟ دارم به زور زندگی میکنم باورت میشه؟
بدون آرايش و با حفظ رعايت حجاب و مسائل اسلامي از خانه بيرون مي روم با اين حال مادرم در موردم سختگيري مي كند.
لطفا توصيه هاى عملى و كاربردى كه در رابطه با فرزند آورى وجود دارد بيان كنيد البته به طور مختصر و مفيد.
سوء ظن نسبت به همسری که تمایل جنسی بالایی دارد

  آخرين مطالب
مي خواستم در مورد قانون جذب كه همه جا هم ازش صحبت مي شه نظرتون رو بدونم ايا قبول داشتنش شرك است؟
پسری هستم 17 ساله و معتاد به این عمل زشت اینقده توبه کردم بازم نتونستم کمکم کنید.
برای نزديكتر شدن به امام زمان(عج) باید چکار کنیم؟
داستانهايى كه در كتب و روی منابر از ديدار علما و متقيان با امام زمان نقل مى شود اعتبار دارد؟
برای دیدار با امام عصر چه روشهایی وجود دارد.
با توجه به شرایط اقلیمی عربستان محال است ماجرای اصحاب ابرهه رخ داده باشد.پاسخ های غیر شعاری بدهید.
دعاى اصلى فرج امام زمان (عج) كدام است؟ آيا بايد آن را ايستاده بخوانيم يا نه؟
چگونه اعتقاد به منجى و مهدويت را در دانش آموزان تقويت كنيم؟
آیا امام زمان علیه السلام دین جدیدی را برای مردم می آورند؟
منظور از حوريان بهشتي دقيقا به چه معناست؟آيا واقعا انها زن هستند و با مردان همبستر مي شوند؟ يعني جنسيت دارند؟
  پربيننده ترين مطالب


  ارسال مطلب به ما : چاپ

باتوجه به زمانه سختی که داریم...اقتصادی تربیتی و... بازهم باید بچه دار شد؟

اگر پدر و مادران ما هم مانند ما راحت طلب و مسئوليت گريز بودند الان از ما و شما اثرى نبود و اگر همه چنين تصورى از بچه دار شدن داشته باشند نسل بشر قطع مى شد و نوع او منقرض مى گشت.

  

با توجه به مشكلات اقتصادى تربيتى( تربيت خوب فرزند سخت است) زمانى( وقت ما را گرفتن و مانع رسيدن به مطالعات و تفريحات شدن) اذيت بچه بزرگ كردن و اينكه با توجه به مشكلات فساد در جوامع امروزى آينده اش معلوم نيست چگونه باشد آيا باز هم بايد بچه دار شد؟


در پاسخ به اين پرسش به نكات ذيل توجه نماييد:

1- اگر پدر و مادران ما هم مانند ما راحت طلب و مسئوليت گريز بودند الان از ما و شما اثرى نبود و اگر همه چنين تصورى از بچه دار شدن داشته باشند نسل بشر قطع مى شد و نوع او منقرض مى گشت.

2- همان طورى كه ازدواج از ضروريات زندگى انسان به شمار مى آيد و نيازى فطرى و واقعى است و هدف ها و نيازهاى زيادى را تأمين مى كند مسأله توليد و بقاى نسل انسان نيز از اهداف اساسى ازدواج است كه مورد توجه دين اسلام قرار دارد و داشتن فرزند نيز خواسته اى تكوينى و فطرى است و مبارزه با آن و بى اعتنايى نسبت به آن در واقع مبارزه و بى اعتنايى با اين نياز فطرى و تكوينى است.

3- تربيت انسان هاى ارزشمند از ثمرات بزرگ ازدواج است. وجود فرزندان باعث گرمى، پويايى و صفاى كانون خانوادگى و انگيزه اى براى دوام زندگى و احتمالا تخفيف درگيرى هاى زن و شوهر است. از ديدگاه اسلام به طور كلى وجود فرزند صالح براى پدر و مادر يك عمل نيك محسوب مى شود كه در سعادت دنيا و آخرت آنان مؤثر خواهد بود رسول اكرم اسلام (ص) نيز مى فرمايند: تزويج كنيد تا صاحب فرزند شويد و بر شمار شما افزوده شود زيرا من در قيامت با امت هاى ديگر به وسيله كثرت شما مباهات مى كنم. در حقيقت زوج ها هستند كه رشته ى پيوند بين اعضاى يك نسل را از طريق فرزندان خود بوجود مى آورد.

4- يكى از مهم ترين اهداف ازدواج توليد نسل سالم و صالح است. فرزند صالح كسى است كه مطيع پروردگار و عامل به دستورات او و خاكسار و فروتن در برابر والدين و خدمتگزار و خادم آنها باشد و رضايت و خشنودى آن دو را كه جلب كننده رضا و خشنودى خداوند است به دست آورد. با اين بيان روشن شد كه صالح بودن فرزند امرى روشن و واضح است و صفات فرزند صالح نيز با توجه به ملاك هايى كه در قرآن و روايات در مورد انسان صالح بيان شده امر مبهم و ناآشنايى نمى باشد و همه كم و بيش با آن آشنا مى باشند و صالح بودن فرزند را تشخيص مى دهند. آنچه در اين ميان داراى اهميت است آثار و بركاتى است كه صالح بودن فرزند براى خودش و پدر و مادرش در دنيا و آخرت به دنبال دارد و به اين مطلب در روايات عنايت خاصى شده است.

در روايتى آمده است: روزى حضرت عيسى (ع) از كنار قبرى مى گذشت و صاحب آن را در حال عذاب ديد. سال آينده كه از كنار همان قبر گذشت متوجه شد كه عذاب از آن فرد برداشته شده است. علت اين امر را از خداوند پرسيد. خداوند به او چنين وحى كرد: اى روح الله، اين فرد فرزند كوچكى داشت كه به سن رشد و بلوغ رسيد و جاده ى خرابى را تعمير و مرمت نمود و يتيمى را پناه داد، من هم به پاداش اين عمل خير فرزند پدرش را آمرزيدم (و عذاب را از او بر داشتم). ميزان الحكمه، جلد 10، ماده ى ولد، ح 22341

در حديث ديگرى آمده است: ميراث خداوند از بنده ى مؤمنش فرزند صالحى است كه براى او طلب مغفرت نمايد. (همان، ح 22339)

اميرالمؤمنين در روايتى مى فرمايد: من از خداوند فرزندانى زيبا صورت و زيبا قامت درخواست نكردم بلكه اولادى مطيع خدا و اهل ترس از او طلب كردم تا وقتى كه آنها را در حال اطاعت از خداوند ببينم چشمم روشن شود. (همان، ح 22340) يعنى فرزند صالح مايه ى چشم روشنى والدينش مى باشد.

در روايتى آمده: من سعاده الرجل الولد الصالح، داشتن فرزند صالح از سعادت انسان است. (همان، ح 22336)

در حديث ديگرى چنين مى خوانيم: الولد الصالح ريحانه من الله قسمها بين عباده، فرزند صالح گلى از جانب خداوند است كه آن را بين بندگانش تقسيم كرده است. (همان، ح 22335)

در هر صورت، فرزند صالح فرزندى است كه كارهاى او مورد رضايت خلق و خالق باشد و وظايف خود را بشناسد و عمل كند.

5- عالم دنيا آميزه اى از سختى و آسانى و شيرينى و تلخى است. داشتن فرزند و تربيت آن نيز با وجود سختى ها و زحمت فراوان همراه با شيرينى و گوارايى خاصى است كه براى كسانى كه از اين نعمت برخوردار نيستند قابل درك نيست. علاوه بر اين تحمل سختى هاى فرزند دار شدن و تربيت او اجر الهى را در پى دارد و بى مزد و پاداش نمى باشد.

6- هدف اصلى از آفرينش انسان رسيدن او به قرب الهى و كمال و تعالى معنوى است و اين امر در سايه تحمل سختى ها و شدائد حاصل مى گردد و تحمل سختى و زحمت بچه دارى و تربيت فرزند از اسباب و عوامل رشد و كمال معنوى است.

  

 شناسه : 379    مشاهده : 2423    انتشار : 4/7/1394        آرشيو تربیت فرزند        آرشيو همه مطالب


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

صفحه نخست  |  جستجو  |  تماس با ما  |  درباره ما  |  طرح سوال  |  حمایت از ما

قرآن   |    خودارضائی  |    عکس نوشته    |    مشاوره  |    پرونده نقد    |    جهان بینی   |    زنان   |    آخرالزمان  |   احکام

چقدر خوشحال خواهیم شد اگر به نشر این مطالب بپردازید، البته بدون تغییر در محتوا

ذکر منبع با فضیلت تر است


برنامه نويسی : اصفهان هاست