سوء ظن نسبت به همسری که تمایل جنسی بالایی دارد حجره مجازی ( پاسخ به شبهات )
تماس با ما   درباره ما   طرح سوال   حمایت از ما  

  امروز شمسی

امام حسين (عليه السلام) : شما را به كتاب خدا و سنت پيامبرش دعوت مي كنم، همانا سنت پيامبر مرده و بدعت ، زنده شده است.
  احکام  احکام   آخرالزمان  آخرالزمان   زنان  زنان   جهان بینی  جهان بینی   پرونده نقد  پرونده نقد   مشاوره  مشاوره   عکس نوشته  عکس نوشته   خودارضائی  خودارضائی   قرآن  قرآن   بسم الله  بسم الله  
  مطالب برگزيده
میخوام بپرسم حد اصرار بر دعا چیه؟ و اینکه من براورده نشدن حاجتم رو گردن قسمت میندازم چقدر درسته؟
علت های انکار معاد چیست؟
چه باید کرد که از چشم چرانی و خود نمایی زنان جلوگیری کرد؟
زنای ذهن به چه معناست؟
اگر کسی قرضی بدهد آیا می تواند پولش را مطابق روز بگیرد؟
ولايت مطلقه فقيه برداشت فقهى آيت الله خمينى از يك مساله اسلامى است و برخى با آن مخالفند از جمله در معاصرين آيت الله خويى آيت الله شريعتمدارى آيت الله
من از شوهرم سرد شدم. چند بار تو گوشيش پيامايي از ابراز علاقه ديدم هشت ماه كه حامله ام كارم شده گريه ...
سريال در حاشيه بخاطر انتقاد كاملا صحيح ولي طنز از پزشكان حتي در مرحله پخش متوقف شود ولي رستاخيز قبل از اكران هم متوقف نشد.
تشيع زوري يعني برگزاري هفته دفاع مقدس هفته دولت ...دهه فجر و.. كه بعد از انقلاب بوده بدعت نيست ولي مراسم حضرت محسن بدعت است؟
چه نوع عقایدی اگر با عقیده ی ما درتضاد باشند قابل احترام اند؟
انگيزه واسه زندگي كردن ندارم؟ دارم به زور زندگی میکنم باورت میشه؟
بدون آرايش و با حفظ رعايت حجاب و مسائل اسلامي از خانه بيرون مي روم با اين حال مادرم در موردم سختگيري مي كند.
لطفا توصيه هاى عملى و كاربردى كه در رابطه با فرزند آورى وجود دارد بيان كنيد البته به طور مختصر و مفيد.
سوء ظن نسبت به همسری که تمایل جنسی بالایی دارد

  آخرين مطالب
مي خواستم در مورد قانون جذب كه همه جا هم ازش صحبت مي شه نظرتون رو بدونم ايا قبول داشتنش شرك است؟
پسری هستم 17 ساله و معتاد به این عمل زشت اینقده توبه کردم بازم نتونستم کمکم کنید.
برای نزديكتر شدن به امام زمان(عج) باید چکار کنیم؟
داستانهايى كه در كتب و روی منابر از ديدار علما و متقيان با امام زمان نقل مى شود اعتبار دارد؟
برای دیدار با امام عصر چه روشهایی وجود دارد.
با توجه به شرایط اقلیمی عربستان محال است ماجرای اصحاب ابرهه رخ داده باشد.پاسخ های غیر شعاری بدهید.
دعاى اصلى فرج امام زمان (عج) كدام است؟ آيا بايد آن را ايستاده بخوانيم يا نه؟
چگونه اعتقاد به منجى و مهدويت را در دانش آموزان تقويت كنيم؟
آیا امام زمان علیه السلام دین جدیدی را برای مردم می آورند؟
منظور از حوريان بهشتي دقيقا به چه معناست؟آيا واقعا انها زن هستند و با مردان همبستر مي شوند؟ يعني جنسيت دارند؟
  پربيننده ترين مطالب


  ارسال مطلب به ما : چاپ

سوء ظن نسبت به همسری که تمایل جنسی بالایی دارد

واقع بینانه برخورد کرده وریشه اصلی این بد گمانی شناسایی نماییدوباید دانست بدگمانی نسبت به همسر تبعاتی دارد ازجمله: گوشه گیر شدن شخص بدگمان،گسسته شدن رشته الفت و دوستی واحساس غربت نسبت به همسرو...

  

خانمي هستم كه شوهرم تمايل جنسي بالایي دارد؛ البته منم سعي مي كنم كه نيازشونو بر آورده بكنم؛ ولي از وقتي كه رفته اند دانشگاه فكرم آزاد نيست با وجودي كه چيزي ازشون نديدم ولي می ترسم با دخترهای دانشگاه رابطه برقرار کنند. شوهرم خیلی اجتماعی است؛ ميگم نكنه رابطه جنسي با دخترها داشته باشه. همش استرس دارم. اصلاً نمي دونم كه اين سوءظن من درست هست يا نه. فقط اينو مي دونم كه آرامش ندارم. من خودم سال ديگه مي خوام برم دانشگاه و ازخودم مطمئن هستم كه با هيچ مردي حرف نمي زنم ولي چيزي كه هست نداشتن آرامشه؛ لطفاً راهنمايي بفرماييد. باتشكر از سايت خوبتون.


پرسشگر گرامي؛ به حجره مجازی خوش آمدید

شايسته است در راستاي حل مسأله اي كه بدان اشاره نموديد، واقع بينانه برخورد نماييد تا ريشه اصلي شکی كه نسبت به شوهرتان پیدا کرده اید را به راحتي شناسايي نماييد.

به راستي مگر چه عملي از همسرتان سرزده كه باعث شده شما تا بدين حد نسبت به وي بد گمان گرديد؟!

براي رهايي از این حالت، لازم است ابتدا علّت اصلي آن را بشناسيد؛ زيرا شناخت علّت هر مسأله اي، نيمي از راه حل آن است. اگر بر اثر عملكرد همسر خود، نسبت به وي بدبين شده ايد، سعي كنيد در داوري نسبت به رفتار همسر خود نگاه كلي نگر داشته باشيد و هر جزء از رفتار وي را در زمينه كلّي آن، مورد قضاوت قرار دهيد؛ زيرا ريزبيني در حالت افراطي خود حساسيت هاي فراوان را در زن و يا شوهر ايجاد مي كند كه به تدريج به بدبيني تبديل مي گردد.

 

به هر حال براي رهايي از احساسي كه نسبت به شوهر خود يافته ايد، شايسته است برخي از تبعات بدبيني را به خاطر داشته باشيد :

1. گوشه‏ گير شدن شخص بدگمان : در روايتي از علي (عليه السلام) مي‏خوانيم : كسي كه به مردم گمان خوبي ندارد و نسبت به آنان خوش‏گمان نمي‏باشد، از تمام مردم وحشت مي‏كند (1).

2. بدگماني باعث گسستن رشته الفت و دوستي به ويژه ميان همسران گشته و تفرقه و جدايي را در روابط آنان حاكم مي‏سازد. از امام علي (عليه السلام) روايت شده است : بر هر كه بدگماني چيره شود، صلح و صفا ميان او و دوستانش از ميان مي‏رود (2). چه بسيارند مردان و زناني كه به هر دليلي در جريان زندگي زناشويي خود نسبت به يكديگر دچار بدبيني و سوءظن گرديده و طعم شيرين زندگي مشترك در كامشان تلخ شده است؛ زيرا ديگر در خود توان ابراز محبّت نسبت به شريك زندگي را احساس نمي كنند و يا اينكه ابراز محبّت همسر خود را باور نمي نمايند.

3. از نظر معنوي نيز بدگماني، عبادت را تباه مي‏سازد و اثر آن را از بين مي‏برد. امام علي (عليه السلام) مي‏فرمايد : از بدگماني بپرهيز، چون اثر عبادت را از بين مي‏برد و گناه انسان را بزرگ مي‏كند. ايمان با بدگماني جمع نمي‏شود. گمان بد نسبت به انسان نيكوكار، بدترين گناه و زشت‏ترين ظلم است (3) 

.

 

*** راهكارهای رهايي از سوء ظن و بدبيني نسبت به همسر

انسان موجودي اجتماعي است، لذا بايد مناسبات خود را با انسان هاي ديگر به صورتي تنظيم كند تا آرامش و آسايش وي بر هم نخورد؛ لذا شايسته است :

1. از آنجا كه بدبيني به همسرتان مانع آسايش شما و موجب رفتارهاي منفي با وي مي شود، سعي كنيد عواطف و ارزش هاي انساني را در روابط خود با وي حاكم سازيد.

2. نسبت به شوهرتان واقع بين بوده و سعي كنيد نقاط قوّت وي را مورد توجه قرار دهيد.

3. كاستي ها و ضعف هاي خود را نيز ملاحظه كنيد، تا قضاوتي شتابزده و دور از واقعيت نسبت به شوهرتان نداشته باشيد.

4. توجه داشته باشيد كه ثمره بدبيني شما نسبت به شوهرتان : به تيره و تار شدن افق زندگي براي خود شما منجر مي گردد؛ اعتمادتان را به وي كاهش مي دهد؛ محبت شما را نسبت به وي و بالعكس کم می کند و از شادي و نشاط شما در زندگي مي كاهد.

5. سعي نماييد در همان مرحله فكر و ذهن، گمان بد نسبت به همسرتان را از خود دفع نموده و اجازه ريشه‏دار شدن به آن ندهيد. براي اين كار، با ورود افكار بدبينانه نسبت به وي، سعي كنيد تا حد امكان حواس خود را پرت كرده و از ادامه دادن به آن افكار، جلوگيري نماييد.

6. بايد راه‏هايي را كه ممكن است با آن رفتار همسرتان را كه به او بدگمان شده‏ايد، توجيه نمود، بررسي كرده و براي آن وجه درستي بسازيد.

7. خودتان را جاي همسرتان بگذاريد. توجه داشته باشيد همانطور كه خودتان بدگماني وي را در مورد خود نمي‏پسنديد، وي نيز چنين حقي را براي خود محفوظ مي داند؛ لذا مناسبات خود را با وي بر سه اصل عدالت، احسان و محبت استوار نماييد.

8. با دعا و توسل به ائمه اطهار (عليه السلام) از خداوند بخواهيد دلِ شما را از بدبيني‏ها پاك كند.


9. اگر رفتاري از همسرتان سرزده كه زمينه بدبيني شما را فراهم ساخته، سعي كنيد با وي در مورد آن رفتار به گفتگو بنشينيد و به زواياي تاريك آن پي ببريد؛ شايد همه ماجرا به اين برگردد كه وي مي خواهد به قول خود رفتاري اجتماعي داشته باشد و خشك نباشد، در حالي كه شايسته است در اين موارد مرز مشخص تري در رابطه با نامحرم وجود داشته باشد.

10. اين نكته علمي را نيز به خاطر داشته باشيد كه احساس نياز نسبت به يك موضوع است كه باعث مي گردد انگيزه اي خاص در فرد به وجود آمده و به رفتارش در جهتي خاص( خيانت) انرژي و توان ببخشد، بنابراين شما به عنوان يك زن مي توانيد با از بين بردن زمينه هايي كه باعث بروز چنين احساسي در همسرتان مي گردد، بيشترين كمك را در زمينه سازي پاكي همسرتان فراهم آوريد؛ بنابراين همانگونه كه در متن ارسالي خود نيز بدان اشاره نموديد، سعي نماييد از لحاظ عاطفي و جنسي بيش از پيش به خواسته ها و انتظارات بجاي همسرتان توجّه داشته باشيد تا وي كمبودي احساس نكند.

11. يادتان باشد كه چه همسرتان دچار خطايي شده باشد يا نه، بايد گفت همه چيز به شما و نوع عملكردتان بستگي دارد؛ زيرا حتّي اگر وي دچار خطايي نيز شده باشد اين نوع رفتار شماست كه مي تواند او را از مسيري كه رفته بازگرداند و يا رفتار شما را بهانه اي براي غوطه ور شدن در خطايي بداند كه مرتكب گشته است.

 

پی نوشت ها :

1. نقطه‏ هاي آغاز در اخلاق اسلامي، آيت‏ الله مهدوي كني، ص 172.

2. نقطه‏ هاي آغاز در اخلاق اسلامي، آيت ‏الله مهدوي كني، ص 173.

3. نقطه‏ هاي آغاز در اخلاق اسلامي، آيت ‏الله مهدوي كني، ص 173.

 شناسه : 376    مشاهده : 2794    انتشار : 31/6/1394        آرشيو مشاوره دینی        آرشيو همه مطالب


   نظرات کاربران :

  مهدی اس : 12/7/1394
3
218
پاسخگوی گرامی
طوری صحبت کرده اید که انگار ارتباط جنسی از طریق ازدواج موقت یا دایم جرم است
اگر شوهر ایشان ازدواج کند دایم یا موقت ایشان نباید نگران باشند.... حجره مجازی: در کدام قسمت گفته شده ارتباط جنسی از راه دائم یا موقت جرم است ؟ پاسخ را دوباره مطالعه کنین با دقت بشتر


نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

صفحه نخست  |  جستجو  |  تماس با ما  |  درباره ما  |  طرح سوال  |  حمایت از ما

قرآن   |    خودارضائی  |    عکس نوشته    |    مشاوره  |    پرونده نقد    |    جهان بینی   |    زنان   |    آخرالزمان  |   احکام

چقدر خوشحال خواهیم شد اگر به نشر این مطالب بپردازید، البته بدون تغییر در محتوا

ذکر منبع با فضیلت تر است


برنامه نويسی : اصفهان هاست