تماس با ما   درباره ما   طرح سوال   حمایت از ما  

  امروز شمسی

امام حسين (عليه السلام) : شما را به كتاب خدا و سنت پيامبرش دعوت مي كنم، همانا سنت پيامبر مرده و بدعت ، زنده شده است.
  احکام  احکام   آخرالزمان  آخرالزمان   زنان  زنان   جهان بینی  جهان بینی   پرونده نقد  پرونده نقد   مشاوره  مشاوره   عکس نوشته  عکس نوشته   خودارضائی  خودارضائی   قرآن  قرآن   بسم الله  بسم الله  
  مطالب برگزيده
میخوام بپرسم حد اصرار بر دعا چیه؟ و اینکه من براورده نشدن حاجتم رو گردن قسمت میندازم چقدر درسته؟
علت های انکار معاد چیست؟
چه باید کرد که از چشم چرانی و خود نمایی زنان جلوگیری کرد؟
زنای ذهن به چه معناست؟
اگر کسی قرضی بدهد آیا می تواند پولش را مطابق روز بگیرد؟
ولايت مطلقه فقيه برداشت فقهى آيت الله خمينى از يك مساله اسلامى است و برخى با آن مخالفند از جمله در معاصرين آيت الله خويى آيت الله شريعتمدارى آيت الله
من از شوهرم سرد شدم. چند بار تو گوشيش پيامايي از ابراز علاقه ديدم هشت ماه كه حامله ام كارم شده گريه ...
سريال در حاشيه بخاطر انتقاد كاملا صحيح ولي طنز از پزشكان حتي در مرحله پخش متوقف شود ولي رستاخيز قبل از اكران هم متوقف نشد.
تشيع زوري يعني برگزاري هفته دفاع مقدس هفته دولت ...دهه فجر و.. كه بعد از انقلاب بوده بدعت نيست ولي مراسم حضرت محسن بدعت است؟
چه نوع عقایدی اگر با عقیده ی ما درتضاد باشند قابل احترام اند؟
انگيزه واسه زندگي كردن ندارم؟ دارم به زور زندگی میکنم باورت میشه؟
بدون آرايش و با حفظ رعايت حجاب و مسائل اسلامي از خانه بيرون مي روم با اين حال مادرم در موردم سختگيري مي كند.
لطفا توصيه هاى عملى و كاربردى كه در رابطه با فرزند آورى وجود دارد بيان كنيد البته به طور مختصر و مفيد.
سوء ظن نسبت به همسری که تمایل جنسی بالایی دارد

  آخرين مطالب
مي خواستم در مورد قانون جذب كه همه جا هم ازش صحبت مي شه نظرتون رو بدونم ايا قبول داشتنش شرك است؟
پسری هستم 17 ساله و معتاد به این عمل زشت اینقده توبه کردم بازم نتونستم کمکم کنید.
برای نزديكتر شدن به امام زمان(عج) باید چکار کنیم؟
داستانهايى كه در كتب و روی منابر از ديدار علما و متقيان با امام زمان نقل مى شود اعتبار دارد؟
برای دیدار با امام عصر چه روشهایی وجود دارد.
با توجه به شرایط اقلیمی عربستان محال است ماجرای اصحاب ابرهه رخ داده باشد.پاسخ های غیر شعاری بدهید.
دعاى اصلى فرج امام زمان (عج) كدام است؟ آيا بايد آن را ايستاده بخوانيم يا نه؟
چگونه اعتقاد به منجى و مهدويت را در دانش آموزان تقويت كنيم؟
آیا امام زمان علیه السلام دین جدیدی را برای مردم می آورند؟
منظور از حوريان بهشتي دقيقا به چه معناست؟آيا واقعا انها زن هستند و با مردان همبستر مي شوند؟ يعني جنسيت دارند؟
  پربيننده ترين مطالب


  آرشيو :  

تشيع ايراني👈يعني تو هيات بگويند برهنه نشو چون رهبري قلبا راضي نيست (آن هم به صورت فتوا نيست) ولي نميگويند يوسف زهرا از كدام كار ما راضي نيست كه آن را
در روايت است كه رسول الله(ص) چوپاني داشتند، روزي به صحرا رفتند تا به چوپانشان سر بزنند. آن چوپان در صحراي خلوت، پيراهنش را در آورده بود. وقتي ديد از دور كسي مي آيد، لباسش را تنش كرد. رسول خدا(ص) هم از دور ديدند كه او پيراهنش را در آورده بود. وقتي حضرت به چوپان رسيدند، او را از كارش اخراج نمود و فرمودند ما چوپان بي ادب نمي خواهيم. آن چوپان گفت: آقا در اين صحرا كسي نبود. ولي رسول خدا(ص) عذرش را نپذيرفتند.
20/7/1394


سريال در حاشيه بخاطر انتقاد كاملا صحيح ولي طنز از پزشكان حتي در مرحله پخش متوقف شود ولي رستاخيز قبل از اكران هم متوقف نشد.
وقتي شما به جاي ذكر تعاليم اهل بيت(علیه السلام) در مساجد و هيئتها، فقط مشغول اشك گرفتن از مردم هستيد و اشك گرفتن را هدف قرار داده ايد، و مردم را در جهل نگه مي داريد، و با روشهاي كذايي مردم را از دين گريزان مي كنيد، مردم هم مي روند كساني را به عنوان رئيس جمهور و نماينده ي مجلس انتخاب مي كنند كه دغدغه ي عدالت نداشته باشند.
20/7/1394


تشيع زوري يعني برگزاري هفته دفاع مقدس هفته دولت ...دهه فجر و.. كه بعد از انقلاب بوده بدعت نيست ولي مراسم حضرت محسن بدعت است؟
«بسم الله الرحمن الرّحيم»، چه عيبي دارد كه به جايش يك عبارت ساختگي و جعلي را به كار مي بريد؟ آيا علي(علیه السلام) گفته اند كه چنين عبارت ساختگي را به كار ببريم؟بدعت در دين، يعني همين كاري كه شما كرديد؛ يعني اختراع يك ذكر به جاي «بسم الله الرحمن الرحيم.»
20/7/1394


انسان با این کوچکی چگونه می تواند به خداوند عشق بورزند؟؟؟
آنگاه دلیرانه همچون حضرت یوسف در برابر گناه مقاومت می کند و از آلوده شدن دامن به گناه اجتناب می کند و به سرعت از دام خطر می گریزد. این کف نفس و پرهیز از گناه موجب بصیرت و بینایی او می گردد. دید برزخی او باز می شود و آنچه که دیگران نمی دیدند و نمی شنیدند، می بیند و می شنود به طوری که چون از خانه خارج می شود.
19/7/1394


چه نوع عقایدی اگر با عقیده ی ما درتضاد باشند قابل احترام اند؟
سفارش قرآن و روایات همگی گفتگوی احسن و به دور از بی ادبی و تنش است. .وقتی مناظرات حضرات معصومین علیهم السلام مخصوصا امام صادق و حضرت رضا علیهما سلام را بررسی میکنیم در میابیم که با اندیشه های ملحدانه و باطل در عین احترام با قاطعیت برخورد می نمودند.
14/7/1394


چرا حیوانات آشکارا روابط غریزی دارند؟ این با حکمت خدا سازگار نیست
اگر فردی در کوچه یا خیابان ادرار کند همه او را سرزنش می کنند.چون عقل دارد. ولی اگر این کار را یک دیوانه انجام داد هیچ کس او را سرزنش نمی کند.چون عقلی ندارد.حیوانات نیز اینگونه اند.
14/4/1394


زیبایی اسلام چیست چرا از نمازم لذت نمی برم چرا قرآن رو درک نمی کنم؟؟؟
وقتی به صراحت قران شرط اصلی درک قرآن منوط به طهارت باطنی است هر چه ظرف وجودی انسان به واسطه گناهان آلوده شود نور قرآن در آن کمتر تجلی پیدا می کند مثل خانه ای پر از دوده باشد و بخواهیم لامپ روشن کنیم و توقع داشته باشیم خانه نورانی باشد هر گناهی زنگاری بر دل انسان می اندازد و درمان آن با توبه امکان پذیر خواهد بود.
2/3/1394


این درسته که صیغه کردن در زمان صدر اسلام بوده نه الان؟ ممنونم از حجره مجازی
اولاازدواج موقت ازاحکام الهی است واحکام بر اساس مصالح ومفاسد در جامعه اسلامی تبیین شده است ثانیا ازدواج موقت راهی است برای جلوگیری از فحشاومنکرات و روابط نامشروع و اشباع غریزه جنسی است نه وسیله ای برای هوسرانی وشهوت ...
19/2/1394


حجر بن عدی چه شخصیتی بود که وهابیون به او بی احترامی کردند؟؟؟
او در میان یاران حضرت على(علیه السلام) نمونه بود. او در مدت خلافت امیر مؤمنان علی(علیه السلام) در هر سه جنگ صفین، نهروان و جمل در رکاب آن حضرت شمشیر مى زد. او پیش از شروع جنگ صفین، روزى پشتیبانى خود را از امیر مؤمنان(علیه السلام) چنین اعلام کرد: «ما زاده جنگ و فرزندان شمشیریم؛
16/2/1394


علت هزینه دادن برای سنگ قبر، علت ساختن گنبد و بارگاه برای امامان معصوم؟؟؟
به یکی گفتند: خربزه می خوری یا هندوانه؟ گفت: هر دو وانه. مگر تزئین حرمها به این معنی است که به فقرا کمک نکنیم؟! اتّفاقاً هر چه این حرمها آبادتر باشند، به همان اندازه نیز فقرا بیشتر بهره می برند. چون مردم زمانی دست و دلباز می شوند و به فکر فقرا می افتند که احساسهای معنوی آنها به غلیان در می آید؛
15/2/1394


چرایی دعوا بر سر سهم الارث
در جامعه کنونی ما اقتصاد براساس اقتصاد غرب گونه وسکولار می باشد وبعضامال را از خود میدانند نه از خدای مالک ومقتدر واین باعث ادعای بر سرمال به خصوص سهم الارث می شود....
15/2/1394


نحوه ازیاد فرزندان آدم چطور بوده؟ آیا فرزندانشون با هم ازدواج کرده اند ؟
خداوند دو هزار سال قبل از خلقت آدم امر فرمود تا بر لوح محفوظ نقش بندند که ازدواج برادر و خواهر با یکدیگر از محرمات است؛ پس چگونه است این‌گونه نظرات درحالی‌که ما هیچ اثری از حلّیت این موضوع در کتب آسمانی‌ مثل تورات و زبور و فرقان(قرآن) نمی‌یابیم؟ به‌راستی که این‌گونه برداشت‌ها چیزی نیست مگر تقویت نظریه مجوسیان
15/2/1394


آیا اصل علیت جهان شمول است و میشه اونو به جهان ماورا سرایت داد؟
اصل علّيت بعنوان يك اصل كلّى و عام، مورد استناد همه علومى است كه در باره احكام موضوعات حقيقى، بحث مى كنند.کلی و عام بودن آن به نحوی است که در دایره مکان و زمان خاصی قرار نمیگیرد لذا محدود به جهان ماده نیست.
10/2/1394


آیا واقعاً چشم زخم واقعیت دارد؟
اگر براى شما نبش قبر می‏شد (و علت مرگ‏ها معلوم مى‏گرديد) هر آينه مى‏ديديد كه اكثر مردگان شما از چشم زخم مى‏باشند. به درستى كه چشم‏ زدن، حق است.
10/2/1394


دلیل نجس بودن سگ در اسلام چیست؟
نجس به آن چيزى مى‏گويند كه يا از لحاظ ظاهرى و مادّى آنچنان پليد، زيان بار و خطرساز است؛ و يا از لحاظ باطنى و روحى داراى شقاوت، پليدى و خباثت مى‏باشد؛ و يا اين كه در بردارنده‏ى هر دو بُعد ياد شده است. به حدّى كه حتى وجود يكى از ابعاد ياد شده، در لزوم اجتناب و پرهيز داشتن از آن‏ها كافى است. سگ و خوك نيز هم از لحاظ ظاهرى و هم از لحاظ باطنى و روحى، خطرساز و ضررآفرين‏اند و اجتناب از آن‏ها ضرورى است و دربردارنده‏ى نوعى پليدى و در نتيجه «نجاست»اند
10/2/1394


چرا وقتی پدر فرزندشو بکشه قصاص نمیشه ولی مادر میشه وباید دیه بده؟؟
مبنای معافیت پدرازمجازات قصاص کاملا تعبدی است و دلایل عقلی حتی در رابطه با تایید این روایت استحکام چندانی ندارد . اوامر الهی بدلیل مصلحت و نواهی خداوند بدلیل مفاسدی که در موضوع وجود دارد آمده است .
9/2/1394


اصلا قانون علیت رو از کجا میشه فهمید؟ آیا دین نظرش اینه که این امر فطریه؟؟؟
هر حادثه‏ای که پیدا می‏شود، احتیاج به موجد و پدید آورنده‏ای دارد و به عبارت دیگر هر چیزی که هویت آن کار و حادثه باشد، آن چیز، کننده و پدید آورنده می‏خواهد. قانون علیت و معلولیت در مقابل فرض صدفه و اتفاق است، صدفه عبارت است از اینکه، فرض کنیم حادثه‏ای خود بخود بدون آنکه شیئی‏ از اشیاء دخالت داشته باشد، بوجود آید؛ یکی از ضروریات عقل امتناع صدفه و اتفاق است.
9/2/1394


اگر جهان نظم دارد پس این همه زلزله و سیل چرا؟
عالمي كه ما در آن زندگي مي كنيم، عالمي مادي است كه خداي آفريننده ي آن، ساختارش را بر اساس نظام عليت و معلوليت بنيان نهاده است؛ يعني هر چيز بر اساس علت‌هاي معين و شناخته شده يا ناشناخته،‌ تحقق مي يابد.
9/2/1394


آیا دین تخیل بشره یا اینکه واقعیت داره؟ چرا اثری از معجزه حضرت عیسی وجود ندارد؟
خوبي روشن است كه كسي از راه تجربه و يا تفكّر و انديشيدن نمي‌تواند نسبت به تاريخ گذشته آگاهي پيدا كند در اين‌گونه موارد تنها راه كسب اطّلاعات و آگاهي، گوش سپردن به گفته تاريخ نگاران و يا كساني است كه از گذشته به هر طريقي آگاهي دارند و راستگويي آنها مُبَرهن است.
9/2/1394


سلام.الیناسیون دقیقا به چه معناست؟ ممنونم
اما «الیناسیون»، از ریشه ی «الینه»، به معنای حلول جن در انسان است.مجنون – به معنای جن زده – در زبان عربی ، و دیوانه – دیو زده – در زبان فارسی و «الینه» - جن زده – در زبان اروپایی ، همه به یک معنا است ؛ یعنی حلول جن در شخصیت انسان.
9/2/1394


Page :  1   2   > 
صفحه  1

صفحه نخست  |  جستجو  |  تماس با ما  |  درباره ما  |  طرح سوال  |  حمایت از ما

قرآن   |    خودارضائی  |    عکس نوشته    |    مشاوره  |    پرونده نقد    |    جهان بینی   |    زنان   |    آخرالزمان  |   احکام

چقدر خوشحال خواهیم شد اگر به نشر این مطالب بپردازید، البته بدون تغییر در محتوا

ذکر منبع با فضیلت تر است


برنامه نويسی : اصفهان هاست